O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Farenheit 9/11 rozvířil ostrou diskuzi

autor : Marek Soldát , vydáno : 13. 09. 2004

Po sobotní premiéře dokumentárního filmu Farenheit 9/11 o Bushově vládě amerického režiséra Michaela Moora v pražském kině Světozor následovala ostrá diskuze mezi diváky a přizvanými hosty z řad českoamerických novinářů a politologů.

Diskutovalo se o věrohodnosti filmu, o válce v Iráku i jinde, o médiích, teroristech a zahraniční politice. Silně kontroverzní film Farenheit 9/11 někdo považoval za vyvážené svědectví o událostech kolem bílého domu, někdo ho bral naopak jako propagandu mající za úkol zdiskreditovat George W. Bushe v nadcházejících prezidentských volbách.

Na americkém internetu se objevují i silně kritické komentáře k tomuto filmu, pravdou je, že některá fakta, která se film snaží divákovi vnutit, nejsou zcela pravdivá a že některé části poskládané do podobných souvislostí pasují na každého druhého prezidenta vůbec.

Pravdou ale je, že s tím, co George W. Bush dělal poslední čtyři roky, není všechno v pořádku a je podle mě zcela korektní, když se na to film snaží tímto způsobem upozornit.

Diskuze začala poměrně odbornou a technickou otázkou - zda-li je film Farenheit 9/11 dokument, či nikoli. V podstatě se dá říci, že ano, ale zvítězil názor, že žánr, do kterého film spadá, není rozhodující. Rozhodující je přelomový způsob, jak interpretovat politické dění a to je to, co je na filmu velmi pozitivní a to je také důvod, proč za něj Michael Moore obdržel několik ocenění.

Většina diskuze se ale točila okolo politických otázek a názorů na válku. Názorové rozdíly především na to, jestli se Amerika dělí na bohaté a chudé, byly tak velké, že začala padat na adresu některých hostů velice ostrá slova. Pravda, že některé výroky byly přinejmenším zarážející, na druhou stranu, světová politika není nic jednoduchého a doufat v jednotný názor na ni by byla velmi naivní utopie.

Navzdory tomu, co o filmu trvdili v sále jeho největší kritici, musím říct, že byste si ho neměli nechat ujít.

Autor je provozovatelem O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006