O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Meze ženských sil

autor : Jitka Lenková , vydáno : 15. 09. 2004

To, že ženy nesmějí podle příslušných (ještě socialistických) předpisů zdvihat a v ruce přepravovat břemena těžší než 15 kg, je známo všeobecně.Méně se však ví, že ve zdravotnictví se tato hranice posunuje na 20 kg a že pro ženskou sílu jsou stanoveny ještě další meze: na ručním kolečku má uvést až 50 kg, na dvoukoláku rovný metrák a na čtyřkoláku ještě o 15 kg více.

Pokud ovšem ženu zapřáhnete do vozíku na kolejích, můžete jí naložit až šest metráků! Ženské dvojspřeží utáhne logicky metráků dvanáct – atd. atp.

Záleží na vás, jak si tuto informaci vyložíte. Můj známý konstatoval, že my, ženy, se máme – chlapovi se může břemeno naložit bez omezení - dokud nepadne. Já spíš myslím, že moudrý zákonodárce uvažoval úplně jinak – hloupá ženská je ochotná a schopná dřít se až do strhání a proto je třeba ji v tomto rozletu zákonem přibrzdit, když už tak nečiní muži v jejím okolí. Moudrý muž však i bez zákona dobře ví, co ještě zvládne a co už ne, a své meze si proto může stanovit sám dle vlastního uvážení.

V každém případě však tato zákonná úprava nenakládá s muži a ženami rovnoprávně. Buď mohou lidské bytosti obojího pohlaví manipulovat břemeny bez omezení anebo nechť jsou, ve svém vlastním zájmu, omezena obě. V tom případě však bude třeba zcela jistě stanovit poměr mezi ženskou a mužskou fyzickou silou. Výsledek může být velmi překvapivý – už se těším.

PS. Psí evropský rekord v tahu vozíku po kolejích je 3.200 kg, tj. 1 pes = 5,33 ženy.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Ekologie dopravyMarek Soldát9-. -0. 2004, 15: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006