O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Premiéra Horem Pádem v Telluride

autor : Redakce , vydáno : 15. 09. 2004

Dne 4. září v 16:00 místního času proběhla v sále kina „Nugget“, v horském městečku Telluride v nadmořské výšce 3.200 metrů, celosvětová veřejná premiéra filmu Horem Pádem a sice v rámci Mezinárodního filmového festivalu, který se každoročně v tomto původně zlatokopeckém městečku pořádá.

V ten den se letos poprvé na Telluride spustil sníh.

Kino Nugget je jediné skutečné kino ve městě. Ostatních pět sálů, kde probíhají projekce, je vybudovaných speciálně za účelem konání tohoto prestižního a americkou filmovou veřejností vysoce ceněného festivalu.

Zajímavostí kina Nugget je mimo jiné to, že v tomto domě původně sídlila banka, kterou svého času vyloupila legendární dvojice Butch Cassidy a Sundance Kid.

Městečko Telluride též proslulo tím, že zde byl v době zlato a stříbrokopeckého rozkvětu vůbec poprvé na světě Nikolou Teslou zaveden střídavý elektrický proud.

Festival se pravidelně koná v prvním prodlouženém víkendu v září – od pátku do pondělí – a krom filmových fandů, kteří se sem sjíždějí z celých Států, sem houfně přijíždějí i američtí filmoví recenzenti a distributoři, nacházet nikoli již zlato, ale vybrané nové filmy z celého světa.

„Do Telluride jsme s Honzou Hřebejkem dorazili autem za hustého deště 4. září v půl jedné ráno,“ popisuje cestu producent filmu Ondřej Trojan. „Potkali jsme se už před tím na letišti v Denveru, odkud jsme společně odletěli malinkým letadlem do města Durango v Coloradu ve Skalistých horách, kde jsme měli pronajaté auto. Jelikož jsme cestovali v noci, magii Telluride, obklopeného masivy hor, jsme spatřili až ráno v den premiéry. Pršelo a odpoledne se déšť proměnil v husté sněžení. To už jsme měli za sebou návštěvu místního Liquere shopu, kde jsme zakoupili láhev šampusu značky Korbel, kterou zde založili čeští emigranti. Při uvádění filmu jsme ji s Honzou otevřeli a ve dvou jsme si před plným sálem připili na film z papírových kalíšků. Láhev jsme dopili ve foyer kina při sledování filmu škvírou ve dveřích do sálu. Nervozita, kterou jsme bublavým mokem zaháněli, z nás opadla po prvních minutách projekce. Americké publikum na film reagovalo spontánně a projekci odměnilo potleskem. Po projekci následovala na chodníku před kinem živá debata o filmu s našimi prvními diváky. Na hlavy se nám snášel sníh.“

Festival V Telluride je zajímavý tím, že krom předem avizovaných přídavných sekcí – letos to byla kupříkladu sekce „Pocta Jean-Claude Carrierovi“ nebo sekce „Přehlídka tvorby českého režiséra Gustava Machatého“, v rámci které zde byly uvedeny filmy Extáze, Erotikon a Ze soboty na neděli – přijíždějí diváci na festival „naslepo“, protože vybrané premiérované filmy se ohlašují až v den otevření festivalu. Je to asi jako návštěva vyhlášené restaurace, kde denní menu se dozvíte až poté, co vás číšník uvede ke stolu. Stejně tak prázdná místa v programu, určená pro projekce filmů z hlavní premiérové sekce, doplňuje festival podle diváckého zájmu a ohlasu aktuálně vždy ráno. Diváci se tak při snídani rozhodují, na co ten den vlastně půjdou do kina.

„Před odletem na festival jsem věděl o jedné projekci v sobotu,“ pokračuje Trojan, „po příjezdu jsme se s Honzou dozvěděli, že v neděli bude druhá projekce, ale nakonec byly čtyři! Zájem o Horem Pádem byl naprosto mimořádný!

Na druhé uvedení filmu jsme vyrazili v neděli 5. září lanovkou. Pražilo slunce. To už jsme věděli, že večer nás čeká v největším sále festivalu ještě jedno úvodní slovo před diváky přidané třetí projekce. Ta odpolední se konala se v sále hotelového komplexu obklopeného sjezdovými tratěmi a vysokohorským golfovým hřištěm. Před vchodem do kina nás přivítali letošní patroni festivalu, režisér George Lucas a producent Saul Zaentz a taky šéf „naší“ americké distribuční společnosti Sony Pictures Classics Michael Barker. Sál pro šest set diváků se zaplnil takřka do posledního místa. Po projekci nás opět čekala debata s diváky, přesun lanovkou zpět do Telluride a zmiňovaná večerní projekce v kinu Maxi, kde mezi diváky krom jiných seděl i Formanův producent „Přeletu“ a „Amadea“ Saul Zaentz. Krátká debata s ním po projekci, slova uznání a gratulace k shlédnutému filmu nám udělala obrovskou radost. Noční přesun na párty filmového magazínu Variety byl proto pochopitelně euforický. Pro mě osobně se tento filmařský mejdan přeměnil v obchodní jednání s Michaelem Barkerem, který nám nabídl distribuci Horem Pádem ve Spojených státech. Dostavilo se mi v tu chvíli deja vu, neboť v roce 2001 jsme společně domluvili americkou distribuci Musíme si pomáhat rovněž v lůně Skalistých hor a sice na Sundance festivalu v Park City. Probrali jsme též podrobnosti okolo premiérového uvedení Želar v USA dne 17. září…

Na pondělí jsme si s Honzou naplánovali relaxační den na místním golfovém hřišti. Ale i tento odpočinek jsme si museli, i když rádi, zkrátit, neboť u snídaně jsme se opět dozvěděli, že odpoledně nás čeká ještě jedna projekce.

Dva tisíce diváků, výborné přijetí v místním tisku, nabídka distribuce v USA ještě před českou premiérou a spousta příjemných setkání s filmaři i diváky, tak několikanásobně předčila naše veškerá očekávání…“

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006