O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


V Číně je nedostatek psychologů

autor : PlusPress , vydáno : 15. 09. 2004

Ačkoliv se v nejlidnatější zemi světa potýká s psychickými problémy více než dvě stě šedesát miliónů lidí, psychologů je v Číně jako šafránu. Národní psychologický institut v Šanghaji uvedl, že například v Šanghaji se sedmnácti milióny obyvatel, z čehož tvoří tři milióny přistěhovalci, je jen sto terapeutů. Nejméně obyvatel na jednoho psychologa připadá už tradičně ve Spojených státech, v nichž má téměř každý občan svého terapeuta.

Institut také s rozhořčením konstatoval fakt, že v Číně je nejen nedostatek psychologů, ale mnozí z toho mála, co země má, nejsou dobře proškolenými odborníky. V minulosti totiž v Číně neexistovaly žádné standardy pro to, jak by měl být psycholog vyškolen.

Hlavním problémem našich psychologů je malá odborná způsobilost. Mnozí jsou nekompetentní, protože mají méně než tříměsíční trénink. Ale potýkáme se i s problémem, s nímž si neví rady také řada jiných zemí. Pro mnohé smrtelníky je návštěva u psychologa ostudou, dotyčný je považován za blázna, postěžovala si terapeutka Dai Yingpinová z Shenzenu.

Doktor Wu Heming z Wuhanské nemocnice uvedl, že příčinou značného počtu Číňanů s psychickými problémy je špatný sociální systém v zemi. Ten vyvolává nebývalý tlak na obyvatele. Ke špatnému sociálnímu zabezpečení je nutno přičíst také neblaze působící vliv politiky jednoho dítěte a nesplnitelná očekávání, jež jsou na studenty a zaměstnance kladena. Útok zamířil doktor Wu Heming také vůči vládnoucí straně a jejímu produktu nazvanému kulturní revoluce. Byť už od ní uplynula řádka let, zanechala dodnes v řadách obyčejných lidí řadu jizev.

Zdroj : PEKING (PLUS)

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006