O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Ministr Svoboda má rodinný domek v paneláku

autor : PlusPress , vydáno : 16. 09. 2004

Ministři zahraničí obvykle bydlí ve státní rezidenci, nebo alespoň ve vlastní vile, o kterou se stará služebnictvo. Šéf české diplomacie Cyril Svoboda žije se svou ženou lékařkou a se čtyřmi dětmi na sídlišti. Nechal propojit dva byty nad sebou a jak říká, má tak vlastně domek v paneláku.

Rodiče mají vilu v Břevnově, a tak vím, co to je bydlet ve velkém domě s velkou zahradou. Má to sice svůj půvab, ale je s tím spousta starostí, řekl Svoboda tiskové agentuře Korzo. Také jsem měl v době, než jsem se stal ministrem, představu, že bychom se měli přestěhovat do vlastního domu. Ale člověk, od kterého jsme ho chtěli koupit, si patrně představoval, že poslanec přehazuje peníze vidlemi. A tak jsme se nedohodli na ceně.

Jenže sídlištní život Svobodovy rodiny se přece jen změnil. Soused, který v panelovém domě bydlel nad námi, mi nabídl svůj družstevní byt. Propojili jsme tedy dva byty nad sebou a máme tak vlastně domek v paneláku. Při mých aktivitách, při práci mé ženy a při vytížení dětí, které studují a učí se jazyky, bychom prostě neměli na starosti s provozem vily čas, vysvětlil ministr.

Ovšem i dvojnásobně velká domácnost vyžaduje údržbu nad rámec běžných zvyklostí. Dalo by se proto přepokládat, že si Svobodovi platí hospodyni a úklidovou četu. Té představě se ovšem politik jen usmívá: Své ženě a hlavně dětem jsem samozřejmě nabídl, že si najmeme někoho na pomoc v domácnosti. Ale kluci byli zásadně proti. Kvůli mně jsou pochopitelně v centru pozornosti okolí, a tak odmítli představu, že by nám cizí člověk vstupoval do bytu. Nabídli se, že uděláme rozpis. Třeba, kdo bude uklízet pokoje, kdo záchod, kuchyni. Za to chlapci dostávají finanční odměnu. Vydělávají si tím kapesné. Když chtějí peníze, hrnou se do úklidu.

Cyril Svoboda má čtyři syny. Dvacetiletá dvojčata Vojtěch a Radim dostala jména podle historických postav. Vojtěch byl podle ministra první český Evropan a jeho bratr Radim prý také. Historie pak nabídla jména i dnes sedmnáctiletému Václavovi a patnáctiletému Norbertovi. Dvojčata letos maturovala a další chlapci studují gymnázium. Učím děti, že rodina musí být soudržná, musí držet pohromadě, říká Svoboda. Základním momentem je jídlo. Pokud je to možné, scházíme se všichni u jednoho stolu. Alespoň v sobotu a v neděli je to přímo pravidlo. Nejde jen o to, abychom se společně najedli, ale abychom si při jídle popovídali. Stolování je pro nás způsob komunikace a vytváření rodinné soudržnosti.

U Svobodů se hodně jedí ryby a kluci mají rádi sýry. Dokonce je nakládají a pak je to pochoutka. Ministr přiznal, že pozdě večer, zhruba kolem jedenácté, pokud není na služební cestě, si se svou ženou rád otevře láhev vína. Je to taková tečka za dnem. Děti vždycky říkají, že na tatínka padla krize, musí se napít a vypovídat. Zkrátka - náš rodinný život má svůj řád, ale ten řád nese svůj obsah. A o rodinu se musí její členové stále starat, zdůraznila hlava rodiny i české diplomacie v jedné osobě.

Zdroj : Praha (PLUS)

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006