O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Vídeň – město jazzu

autor : Compress , vydáno : 16. 09. 2004

Pověst jazzové metropole si Vídeň získala především díky renomovanému mezinárodnímu festivalu Jazz Fest Wien, který tu od roku 1991 každoročně probíhá v červnu a červenci. Vídeňský jazz však není jen tento festival: živé koncerty jazzové hudby má na programu ve Vídni v průběhu celého roku více než 50 klubů.

Rozmanitou a přitom prvotřídní hudbu nabízí ve Vídni jak zahraniční veličiny jako například Joe Zawinul nebo Chick Corea, ale také rakouští umělci, například Christian Muthspiegel nebo Gerald Gradwohl. „Měřeno podle počtu obyvatel,“ říká Heinz Krassnitzer z jazzové produkční agentury live performance service, „patří Vídeň bezpochyby mezi města s největší hustotou jazzových klubů na světě. Za to vděčí též grantové politice města Vídně, které podporuje jak jazzové kluby, tak i Jazz Fest Wien.“ V letošním roce věnovalo město na podporu jazzové scény přes 717 000 eur, tedy přibližně 23 milionů korun.

Nejstarším vídeňským „jazzovým sklípkem“ – mnoho jazzových podniků se nachází ve sklepích – je Jazzland, otevřený v roce 1972. Ve sklepě pod kostelem svatého Ruprechta, kde vystupují jak domácí, tak zahraniční umělci, je místo pro zhruba 100 návštěvníků, kteří si kromě jazzu mohou vychutnat též vídeňskou kuchyni a víno za přiměřené ceny (www.jazzland.at).

V květnu tohoto roku byl ve sklepě hotelu Hilton slavnostně otevřen Birdland Joe Zawinula. Zawinul, narozený 1932 ve Vídni, patří od 60. let k mezinárodně nejuznávanějším osobnostem jazzu. Koncertoval mimo jiné s Milesem Davisem a Cannonballem Adderleym. Předobrazem vídeňského Birdlandu se stal stejnojmenný podnik v New Yorku, kde v šedesátých letech minulého století vystupovali mladí muzikanti jako Miles Davis nebo Duke Ellington (www.birdland.at).

Uvolněná a pohodová je atmosféra v Café Tunnel, které funguje od roku 1981. Tunnel se těší zvláštní oblibě – také díky slušným cenám – především u studentů. Vstup na koncerty jazzu, konané opět ve sklepě, je pro 160 návštěvníků hlavně v neděli a pondělí volný (www.tunnel-viena.at).

Mezinárodní i národní jazzové hudebníky, jako je například Dave Weckl, Bill Evans, Mike Stern nebo Joe Pass, prezentuje již téměř 15 let klub Reigen (česky „Rej“). V klubu na stanici metra Hietzing se kromě jazzových koncertů konají také stále častěji jam-sessions s amaterskými hudebníky i uznávanými umělci (www.reigen.at).

Vskutku vítězné tažení nastoupil v roce 2000 založený klub Porgy & Bess (v Riemergasse 11 v prvním vídeňském obvodu). Během krátké doby se Porgy stal doslova poutním místem mnoha jazzových fanoušků. Klíčem k úspěchu se stala příjemná atmosféra, uměřené ceny vstupenek a jazzové legendy jako Billy Cobham na programu. Klub vydupali ze země jazzoví nadšenci pro jazzové nadšence. A to je poznat (www.porgy.at).

Dobrý přehled jazzových podniků, uspořádaný podle jednotlivých městských obvodů, je k dispozici na members.chello.at/swing-tanz/Musik/music-jazzlokale-wien.htm.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006