O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Mezinárodní festival leteckých filmů

autor : Redakce , vydáno : 17. 09. 2004

Letošní třetí ročník Mezinárodního festivalu leteckých filmů proběhne v Praze ve dnech 30. září až 7. října 2004 v kině Village Cinemas Anděl. Nesoutěžní filmová přehlídka je určena především příznivcům a fanouškům létání, letadel, pilotů a vůbec všeho, co je s tématikou spojeno.

Program festivalu je rozdělen do tří hlavních sekcí Hraný film, Dokumentární film a Národní letectví a dalších sekcí pod názvy Retrospektiva Vladimíra Síse, Retrospektiva Čeňka Duby, Z vojenských archivů, sekce HBO a Pod hedvábným vrchlíkem.

V sekci hraných filmů jsou zařazeny filmy z celého světa s danou tématikou bez omezení doby a místa jejich vzniku. Nejstarší film, který bude v rámci festivalu představen, pochází z roku 1917. Diváci tak budou mít možnost spatřit nejen vývoj filmu jako takového a filmové hvězdy ze jmenovaného období, ale zejména letouny v jejich reálné podobě a dobových reáliích.

Kromě řady dokumentárních filmů, které i v letošním roce obsahují některé skutečné „perly“, tedy snímky, které má veřejnost možnost spatřit poprvé, jsou v této sekci uvedeny i retrospektivy dvou významných československých leteckých filmových tvůrců. Je pro nás velkou ctí, že můžeme prezentovat leteckou tvorbu režisérů Vladimíra Síse a Čeňka Duby.

V rámci sekce „Národní letectví“ v letošním roce představí země, známá u nás spíše zlatem a čokoládou – Švýcarsko.

Během sedmi dnů mohou návštěvníci vidět více než 100 filmů, mezi nimi například íránský film „Útok na H 3“ nebo československý film „Únos“ od autorské dvojice Ján Kadár a Elmar Klos.

Neméně důležitou součástí festivalu je doprovodný program, v jehož rámci proběhne například konference s názvem Systém letecké záchranné služby a repatriačních letů v České republice. Rádi bychom upozornili na ojedinělé setkání s vojenskými piloty, účastníky Suezského konfliktu z roku 1956. Vzhledem k tomu, že podobné setkání v minulosti ještě neproběhlo, předpokládáme, že o něj bude mimořádný zájem doma i v zahraničí. Diváci se mohou těšit také na výstavu leteckých uniforem Českých aerolinií od roku 1920 do současnosti a další zajímavé akce.

Od druhého ročníku festival propaguje bohatou historii českého letectví portrétem jednoho z těch, kteří tuto historii psali. Letos je takovou „tváří“ legendární zkušební pilot Ing. Rudolf Duchoň, kterému od roku 1946 až do jeho tragické smrti prošlo rukama 118 typů letounů.

Nultý ročník festivalu proběhl v roce 2001 jako vyvrcholení neformálních „Letištních promítání“. První ročník, který se konal v květnu 2002 navštívilo téměř čtyři tisíce lidí. Letos organizátoři očekávají nad deset tisíc návštěvníků a to nejen z České republiky, největší počet z nich lze předpokládat ze sousedního Německa.

Ředitelem festivalu je Milan Mikulecký, předseda nejstaršího leteckého spolku na světě „1. spolku letců – 1. Fliegerverein“ a člen Leteckého akrobatického centra v Moravské Třebové, a Historické letky republiky Československé kde se zabývá mj. i rekonstrukcí a provozem historických letadel. Organizátorem festivalu je občanské sdružení Mezinárodní festival leteckých filmů a filmů s leteckou tematikou Praha.

Přestože je festival nesoutěžní, budou na něm předány dvě ceny za celoživotní přínos ve vojenském a civilním letectví.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006