O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Příští vlna/next wave

autor : Marek Soldát , vydáno : 20. 09. 2004

Již jedenáctý rok se v první polovině října (7. – 10.10. 2004) představí přední české soubory divadelního okraje na prestižním festivalu … příští vlna / next wave (Staroměstské náměstí, Divadlo Na zábradlí, Divadlo Disk, Studio Řetízek, Galerie NoD, Roxy).

Letošní ročník opět slibuje mnoho zajímavých objevů i sledování vývoje matadorů nezávislého divadla, od fyzického divadla přes výsostně taneční představení či visuální projekty, až po improvizace a multimediální performance. Přehlídku otevře velkorysá světová premiéra představení rusko – českého souboru Teatr Novogo Fronta, který byl v poslední době oceněn na edinburghském Fringe festivalu prestižní cenou Fringe First, udělovanou předními britskými divadelními kritiky. Teatr Novogo Fronta v představení Phantomysteria zaplní ve čtvrtek 7.10. 2004 od 19.00 Staroměstské náměstí monumentální apokalyptickou alegorií, vizuálními a pyrotechnickými efekty, sugestivní hudbou a hereckou akcí.

Po loňském úspěchu večera divadelních excentriků, naplněném krátkými performancemi, hudbou a alternativním humorem, bude i letos páteční program v Divadle Na zábradlí věnován, slavnostnímu večeru s udílením Poct festivalu …příští vlna/next wave… v oblasti alternativního divadla. V rámci programu, jehož moderátoři jsou zatím přísně tajeni se představí Divadlo Continuo, Jan Budař, Vosto5, kapela E pericoloso sporgersi, brněnský Ústaf Brno, Jiří Šmitzer a další. Výtvarného ztvárnění poct se stejně jako v loňském roce ujal výtvarník Petr Nikl.

Sobotní program je věnován mapování zajímavých novinek a dramaturgickým objevům Vladimíra Hulce, kurátora festivalu. V bloku Kaleidoskop se v Divadle Disk přestaví mimo jiné soubory Společnost Dr. Krásy s představením Blíží se den, kdy Vás budu milovat, Jára Rudiš a jeho kapela U-bahn či velmi očekávané pohybové představení Lidská řeka souboru Teatro Tempesta a další zajímavé počiny, které se v uplynulém roce z domácích divadelních vod vynořily … Neděle 10.10. je již tradičně koncipována tématicky. Závěrečný den festivalu s názvem Laptopová scéna proběhne v Galerii NoD a v Roxy a předsevzal si mapování performing arts, které v rámci svých představení a instalací využívají nové technologie. V tuto chvíli vytváří umělci specializující se na tento druh performance již zcela samostatný fenomén a tak se můžeme těšit jak na zástupce performarů, kteří se již etablovali na mezinárodním poli tohoto specifického žánru jako je Petr Krušelnický s představením Zahrada i na technologické happeningy používající hudbu či video v reálném čase vycházející z dílen okruhu českých uměleckých vysokých škol (za všechny např. Tomáš Hrůza), které se na tuto oblast specializují. Nebudou chybět ani prvky radiocusticy a interaktivní instalace.

Program:

čtvrtek 7.10. 2004
od 19.00 - Staroměstské náměstí

Teatr Novogo Fronta – Phantomysteria

Pátek 8.10. 2004
od 19.00 – Divadlo Na zábradlí

slavnostní večer s udílením Poct festivalu …příští vlna/next wave… v oblasti alternativního divadla

vystoupí:

Zdeněk Vrága

Jan Budař

Ústaf Brno

E pericoloso sporgersi

Divadlo Continuo

Teatr Novogo Fronta

Kulturně divadelní spolek Puchmajer

Vosto5

a další…

sobota 9.10. 2004
od 15:30 – Divadlo Disk, Studio Řetízek

Kaleidoskop

Vyrob si své letadýlko – Singing with Anička – Lesson 1

Teatro Matita

Společnost Dr. Krásy - Blíží se den, kdy Vás budu milovat

Jaroslav Rudiš a U-bahn

Antonie Svobodová

Kollaps

Teatro Tempesta - Lidská řeka

Zdeněk Vrága - Popis lázní Kuks v Čechách, patřících jeho říšské hraběcí excelenci hraběti von Sporck

koncert kapely Paraneuro

Neděle 10.10. 2004
od 16.00 – Galerie NoD, Roxy

Laptopová scéna

Auwid

ANTENA - Petr Krušelnický, Helen Kvint, David Vrbík

Tomáš Hrůza

Autor je provozovatelem O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006