O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Už víme, jak měřit úspěch

autor : Marek Soldát , vydáno : 01. 10. 2004

Měření úspěšnosti rozvojových programů ve firmách bylo hlavním tématem konference z cyklu HR živě „Jak měřit úspěch“, která proběhla 22. září 2004 v hotelu HILTON PRAGUE.

Manažeři a specialisté rozvoje lidských zdrojů byly seznámeni s mezinárodně úspěšným modelem Garuda a dalšími zkušenostmi v oblasti měření klíčových kompetencí, identifikace rozvojových potřeb, zacílení rozvojových programů a měření jejich úspěšnosti.

Na třetí konferenci z cyklu HR živě vystoupili špičkoví HR manažeři a konzultanti předních českých a slovenských firem a také zakladatel a ředitel Garuda Research Institute, Finn Havaleschka z Dánska. Akci opět pořádala společnost inSITE, provozovatel největšího vzdělávacího serveru v ČR EduCity, tentokrát spolu se slovenskou společností ARMSTRONG Competence Consulting.

Již zmiňovaný Finn Havleschka hovořil o podpoře řízení a rozvoje lidí komplexním způsobem. Tento charismatický Dán vysvětlil novodobé praktiky jak analyzovat lidské zdroje ve firmě, kdo jsou naši zaměstnanci, jaké by měli mít ke své práci schopnosti a pokud je nemají, jakým následným interním či externím profesním vzděláváním tyto schopnosti zajistit k úspěšnému plnění firemních cílů. Jeho prezentace byla v angličtině, jasná, stručná a podložená praktickými příklady. Petr Obdržálek, ředitel pořádající společnosti Armstrong Competence Consulting, prozradil, jak promítnout obchodní strategii do výkonu jednotlivce pomocí propojení vize organizace se strategickým řízením lidských zdrojů. Alena Wollerová, ředitelka úseku lidských zdrojů v České spořitelně, zdůraznila nutnost propojení „soft“ nástrojů s „hard“ podporou. Prezentovala organizační strukturu oblasti řízení lidských zdrojů v České spořitelně, jak tato struktura a její jednotlivé části fungují. Podpořila svým vystoupením výklad pana Havleschka, jelikož Garuda spolupracuje s ČS.

O internetu a intranetu jako cestě k využití nástrojů měření hovořil Michal Kankrlík, ředitel pro obchod a marketing z druhé pořádající společnosti, který zároveň celou akci moderoval. Poskytl také přehled toho, co se dá najít na českém internetu v oblasti měření lidských zdrojů, a uvedl případové studie ze zahraničí. Eva Birčáková z GlaxoSmithKline a Silvia Flachowsky z úseku lidských zdrojů Slovak Telecomu v tématu assessmentu odpověděly na otázky Jaké lidi potřebujeme pro náš byznys? a Co jsme se naučili v procesu transformace. Ředitel úseku lidských zdrojů v České pojišťovně, Zdeněk Šimek, seznámil účastníky konference s dlouhodobým rozvojovým programem své společnosti. Nakonec vystoupil znovu Finn Havleschka na téma Manager’s Mental Scorecard jako nový praktický nástroj rozvoje manažera. Vysvětlil, co potřebuje manažer pro účinný rozvoj a jak tento rozvoj měřit.

Konference byla velkým znalostním přínosem ke způsobům měření úspěchu jednoho z nejdůležitějších aktiv ve firmě – lidských zdrojů. Všichni, kdo se potýkají s problémy hodnocení zaměstnanců, měření jejich úspěšnosti, se mohli inspirovat zkušenostmi úspěšných společností a osobně si vyzkoušet testy Garuda Profile a Focus Profile.

Autor je provozovatelem O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006