O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Počet zbankrotovaných firem v Čechách klesá, v západní Evropě naopak stoupá

autor : PlusPress , vydáno : 04. 10. 2004

Až sedmiprocentní pokles bankrotů českých společností v roce 2004 oproti loňskému roku předpokládá studie pojišťovny Euler Hermes Čescob. V západní Evropě však v komerční sféře panuje opačný trend s 1,5 procentním nárůstem zbankrotovaných firem oproti loňsku.

Klesající trend počtu bankrotů v Česku odborníci přisuzují především ještě stále rostoucí výkonnosti české ekonomiky a zároveň také stále špatnému fungování celého procesu konkurzního řízení.

Typickým příkladem negativního vývoje v západní Evropě je například Německo. Kombinace nízké domácí poptávky, ztráty mezinárodní konkurenceschopnosti a problémy na trhu práce spolu s pomalým hospodářským růstem byly jen loni příčinou prohlášení konkursu na 39 200 německých společností. A nějaké výrazné zlepšení v příštím roce rozhodně neočekáváme. Spíše naopak, tvrdí Július Kudla, předseda představenstva Euler Hermes Čescob.

Je to právě Německo, Velká Británie a Francie, které se podílejí celkem sedmdesáti procenty objemu i četností bankrotů na nelichotivé situaci v celé Západní Evropě. V Německu například v poslední době zbankrotovala známá společnosti Grundig z ročním obratem 1,2 miliard eur, stejně smutný konec však čekal i italský gigant Parmalat z ročním obratem 7,5 miliard eur.

Obranou proti platební neschopnosti firem, která předchází bankrotu, je podle Júliuse Kudly především zabezpečení managementu pohledávek ve firmě, na níž by měla navazovat smlouva s úvěrovou pojišťovnou umožňující delegovat řadu činností na pojišťovnu v celém obchodním procesu od jeho sjednávání až po úplné zaplacení pohledávky. Pojišťovna nabízí komplex služeb od prověření bonity budoucího zákazníka, monitorování jeho hospodářského vývoje až po vymáhání pohledávky a v případě jejího nezaplacení vyplacení pojistné náhrady.

Zdroj : PLUS (PRAHA)

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006