O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Zase letadla

autor : Lexa , vydáno : 07. 10. 2004

Předposlední zářijový den se v prostorách bývalé pasáže Práce na Václavském náměstí V Praze konala vernisáž probíhající výstavy fotografií Martina Salajky. Ta potrvá až do konce října. Tématem vystavených fotografií jsou (jak si i méně bystrý čtenář tohoto článku či návštěvník oné výstavy již jistě sám z názvu odvodil) jsou letadla. Ačkoliv to vypadá na výhradně pánskou záležitost, není vůbec nevhodné přesvědčit kamarádku či přítelkyni, aby šla s vámi…

Vystavovaná díla totiž neukazují jen stroje, které by obdivovali jen technicky založení jedinci. Autor překonává pouhou strojovou mechaniku fotografovaných objektů. Nestydím se označit některé fotografie letadel přímo za jejich akty. Některá letadla či vrtulníky vypadají zepředu jako velké hmyzí Tváře. Jinde zas v kombinaci s krajinou a nebem vytváří letadlo díky vhodně zvolenému úhlu pohledu dojem Čekání na zázrak. Nalézt lze i lidský motiv. Konkrétně odcizení člověka mezi stíhačkami, čili Ztracení mezi šelmami. Vděčným tématem jsou u letadel vzdušné proudy a čáry vytvářené letem. Spatřit lze tak Čertovo kolo či Diagonálu. Na jedné zvětšenině dále takto vytvořenou Kytici, patrně z nějakého leteckého dne. Svět filmu a leteckou historii zas připomene série fotek Tmavomodrý svět.

Průběh vernisáže se příliš nelišil od jiných vernisáží. I když v něčem přece. Výstava probíhá v skromných prostorách foto Allegro, což je vlastně fotoschop. To má ale dle organizátorů svůj smysl. Profesionálové chodící vyvolávat si své fotografie do tohoto obchodu zde totiž mají pak zároveň možnost tato svá díla bez problémů prezentovat. A tak i ono slavnostní zahájení probíhalo ve stísněných podmínkách mezi regály s alby, rámečky, dále kopírkami a dalšími přístroji. Neskrývaný proces vyvolávání fotografií však dal výstavě další, jakýsi výrobní rozměr. Nutno podotknout, že celá vernisáž, kam byli pozvaní vesměs příbuzní a přátelé autora, probíhala ve značně neoficiální a uvolněné atmosféře. No a po chvíli se díky hudebně kulturní vložce vernisáž rozšířila i do přední části fotoschopu…

Z předchozího textu je jasné, že fotografií se na výstavu vešlo pomálu. Dle vlastních slov se Martin Salajka snažil fotografie "namíchat, aby tu každý našel něco." Jsou tu k vidění jeho úlovky starší i čerstvé. Foceno je pomocí digitálu. Martin Salajka se totiž svěřil, že digitální fotografie má přednost rychlosti focení i vyvolání, což obojí potřebuje. Název výstavy je prý odvozen od věty, kterou Martin Salajka slyšel od dámské části zaměstnanců tohoto fotoshopu pokaždé, když přinesl vyvolat své fotografie: Tak co jste nám dnes přinesl? Ááá, zase letadla!

Přestože to tedy na první pohled vypadá na výhradně pánskou záležitost, skutečně neprohloupíte, když přesvědčíte onu kamarádku či přítelkyni, aby na výstavu Martina Salajky zašla s vámi. Mně se to bohužel nepodařilo:-(

Autor je zástupcem šéfredaktora O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006