O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Žralok v hlavě - Oldřich Kaiser odhalen!

autor : Redakce , vydáno : 12. 10. 2004

V sobotu 9. října byla na domě v ulici Dobrovského č. 3 v Praze slavnostně odhalena pamětní deska herce Oldřicha Kaisera. V horní části desky je věrná umělcova busta a pod ní zlatý text „Oldřich Kaiser - zde žil a na jaře 2004 natočil film Žralok v hlavě.“

Kaiser v tomto domě žil do letošního léta. Na jaře půjčil svůj přízemní byt filmařům pro natáčení celovečerního filmu „Žralok v hlavě“, v němž ztvárnil hlavní roli. Během natáčení ale došlo k prozrazení přesné adresy bytu a Kaiser se pak musel po natáčení kvůli návalům fanoušků z bytu odstěhovat.

Slavnostní odhalení pamětní desky proběhlo v sobotu 9. října od 15hod pod záštitou a za přítomnosti starostky Prahy 7 PHDr. Ivany Kučerové. Ta také společně s Oldřichem Kaiserem desku v závěru ceremoniálu odhalila.

Paní starostka označila odhalení pamětní desky za „nečekaný a překvapivý dárek k oslavám 120 let připojení Bubenče a Holešovic k Praze“.

Instalaci pamětní desky inicioval a finančně zaštítil místní Spolek přátel kultury jehož předseda Dr. Miroslav Prokůpek se bohužel nemohl ze zdravotních důvodů slavnostního odhalení zúčastnit. Proto ho zastoupila tajemnice spolku Jana Eklová a jeho jménem tlumočila Olřichu Kaiserovi „jaká je pro nás čest odhalit zde tuto pamětní desku a vyjádřit tak náš obdiv a podporu.“ Eklová dále politovala, že se musel Kaiser z domu po natáčení filmu Žralok v hlavě (na který se ale těší) odstěhovat a dodala, že jim bude tato pamětní deska jeho přítomnost navždy připomínat.

Oldřich Kaiser nejprve zavtipkoval: „Já jsem to opravdu nečekal, jdu náhodou kolem. Říkám si něco se děje, půjdu se podívat proč je tu tolik lidí a najednou čtu své jméno na pamětní desce“, ale pak dodal: „Jsem dojat. Ta doba co jsem tu prožil byla moc pěkná.“

Busta na pamětní desce je věrným zachycením umělcovy podoby. Je nejen velmi přesná, ale i velmi praktická – je modelována tak, aby mohla být do umělcových úst vložena zapálená cigareta. To během odhalování názorně předvedl autor desky MgA. Jan Novotný, když vyšplhal po žebříku a osobně Kaiserově bustě připálil.

O smyslu paměti ve městě pak promluvil PHDr. Czumalo.

Slavnostní ceremonie, moderovaná hercem Petrem Lněničkou, byla zakončena recitací nekonečné básně Igora Slezňakova „Měsíc“. Recitující umělec Jaroslav Hanuš pokračoval v recitaci i poté, co mu Oldřich Kaiser jemně sebral mikrofon z rukou a všichni přítomní se rozešli.

Pamětní deska Oldřich Kaisera překvapila. „Překvapilo mě hlavně jak vypadám. Jinak se vždycky vidím jen zepředu v zrcadle, teď konečné ze všech stran.“, řekl. „Mám smíšené pocity. Ve mně se teď dějí neuvěřitelné věci, nevím jestli to je to žaludek nebo srdce a nebo duše - v každém případě je tam velký zmatek. Je tam dojetí, je tam i překvapení. Chtěl bych obejmout celý svět, ale nemůžu protože nemám tak dlouhé ruce.“

K provedení desky Oldřich Kaiser řekl: „Chtěl jsem stát modelem, ale když mě pak autor desky Jan Novotný viděl řekl že radši ne, že mě udělá z paměti. Ale myslím že se to povedlo. Když se tak na sebe dívám… jestli takhle vypadám, to bych se měl opravdu zamyslet. Ale jinak pořád jsou tam ty klukovské rysy, i když už málo“, a nakonec s úsměvem dodal: „Třeba se najde někdo, kdo to nervově nevydrží a desku odmontuje. Nebo deska sama časem spadne.“

Odhalování se zúčastnil i Kaiserův kolega Jiří Lábus. „To je hloupost. Banalita! Já tu taky žiju leta, jsem starší a své už jsem taky udělal. Ale desku nemám. Kaiser tu blbne s nějakym Žralokem a hned ji dostane“, řekl Lábus. Kaiser k tomu dodává: „Závist je veliká. Jeho to sice čeká, ale za mrtva. On o tom ještě neví.“

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006