O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Jedinečná výstava Rubensových děl

autor : Compress , vydáno : 15. 10. 2004

Více než padesát muzeí zapůjčilo do Vídně své obrazy a kresby Petera Paula Rubense. Vídeňská Albertina tak tomuto snad nejvýznamnějšímu baroknímu umělci mohla uspořádat jednu z doposud vůbec nejobsáhlejších výstav. Vedle mistrovských děl zařadili organizátoři do expozice i náčrty a kresby, které umožňují sledovat umělcův tvůrčí proces.

Vlámský malíř Peter Paul Rubens (1577–1640) byl už za svého života velice žádaným umělcem. Provozoval velkou dílnu, v níž jeho návrhy realizovali často Rubensovi spolupracovníci. Výstava v Albertině se však zaměřuje výlučně na „vlastnoruční“ autorovu tvorbu. Poprvé po čtyřech stoletích lze v expozici vidět pohromadě obraz „Daniela v jámě lvové“ spolu s veškerými dochovanými náčrty. Celá jedna místnost je věnována nejdůležitějšímu Rubensově pozdnímu dílu, „Zahradě lásky“. Tvůrčí proces je tak možné sledovat od brilantních olejových skic a kreseb až po dokončená díla.

Slavné studie podle antických děl a velkolepých historických obrazů, mytologická a biblická vyobrazení, portréty a krajiny doplňují též Rubensova vyobrazení jeho dětí. Dětské portréty, mezi nimi proslulý a po třiceti letch poprvé znovu vystavený obraz syna Nicolaase, představují jeden z vrcholů této velké výstavy.

Jádro expozice tvoří třicet nejdůležitějších listů Albertiny, která vlastní světově unikátní sbírku Rubensových kreseb (celkem 70 děl). Díky zápůjčkám z evropských i zámořských muzeí, mimo jiné National Gallery ve Washingtonu, Metropolitního muzea v New Yorku, londýnského Britského muzea, pařížského Louvru či petrohradské Ermitáže se ve Vídni podařilo shromáždit na 160 Rubensových nejdůležitějších děl, 40 obrazů a olejových skic a 120 kreseb.

Výstava „Peter Paul Rubens“ probíhá od 15. září do 5. prosince 2004. Muzeum Albertina sídlí na Albertinaplatz 1, v prvním vídeňském obvodu. Otevřeno je denně od 10 do 18 hodin, ve středu až do 21 hodin. Základní vstupné je 9 eur, studentské 7,50 eur. Další informace získáte na tel. čísle: 0043 1 534 83 540, nebo na internetové adrese: www.albertina.at.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006