O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Music on film – Film on music

autor : Alena Oswaldová , vydáno : 24. 10. 2004

Minulou neděli skončil první ročník festivalu Music on film - Film on music, který se chce protloukat napříč hudebním a filmovým spektrem, a pokud možno obé pospojovat. Spolupráce s českými hudebníky, umělci a především zahraničními hosty vyústila v pestrou nabídku filmových projekcí, výstav a živých hudebních vystoupení. Nechyběla ani módní přehlídka, návštěvníci si při čekání na vybrané filmy mohli poslechnout hru na piano přímo v Kino Café Lucerna v a pozdějších večerních hodinách i live music v Kávovarně.

V sobotu měli možnost zúčastnit se festivalu dokonce amatérští filmaři – od dvou do desíti zde probíhal Open Screen Free Showcase, kam si každý mohl přinést vlastní film na DVD či VHS a promítnout ho veřejnosti.

Samotný festival byl započat pátečním dokumentem Twist kanadského režiséra Rona Manna, ve kterém Mann spojuje již poněkud směšné archivní záběry a rozhovory mapující vznik twistu.

V pátek mohli milovníci a obdivovatelé Miloše Formana zhlédnout jeho Konkurs z roku 1963, který se dá považovat za první českou mystifikující reality show.

Druhým český filmem festivalu byl dokument The Plastic People of the Univers Jany Chytilové.

Mezi osobnostmi festivalu jsme mohli potkat Allana Millera, světoznámého dokumentaristu, který svou širokou působností zpracoval mnoho témat. Mezi něž patří například dokument o cestě Isaaca Sterna, houslového virtuóze do Číny - From Mao to Mozart. Obrazy komunistické Číny, která se snaží pochopit západní hudbu se zprvu zdají optimistické a otevřené, dokud nepromluví vězeň Kulturní revoluce, profesor hudby, který byl přes rok vězněn jen proto, že učil Čínu vnímat západní hudební kulturu. Film z roku 1979 skvěle vystihuje atmosféru a soudružskou Čínu stejně jako charismatického Sterna.

Projekci Yellow Submarine (The Beatles) doprovázel svou účastí vedoucí animace (na filmu se podílelo dvě stě animátorů) Bob Balser. Žlutá ponorka se rychle stala kultovním filmem, nejen díky populární hudbě skupiny Beatles.

Za podívání stál bezesporu i Music for One Apartment and Six Drumers - desetiminutový švédský film-klip o partě šesti bubeníků, kteří v jednom předměstském bytě sehrají „domácí symfonii“ pomocí předmětů denní potřeby - už víme, kde se inspirovala Ikea.

Perličkou z opačného konce byl němý film Nosferatu, německý příběh upíra, který sužoval rodný kraj úředníka realitní kanceláře Huttera. Živý hudební doprovod skupiny DG 307 měl sice zplošťovaní tendence díky neměnné tónině, ale film je naštěstí natolik kvalitní, že záchvěvy hrůzy vytváří v jakémkoli prostředí, a to i 82 let po svém prvním uvedení (1922).

Neděle festival zakončila mimo jiné dokumentem American Rebel vypravujícím příběh Deana Reeda, idola Východní Evropy a Jižní Ameriky, přezdívaného Rudý Elvis. Dokument Willa Roberte prý představuje nejlepší ztvárnění jeho pohádkové kariéry.

Akci navštívilo i pořádalo hodně cizinců, přesto by filmy v katalogu měly být uvedeny ne jen svým „mateřským“ jménem, čili většinou v anglickém jazyce, stejně tak by se pro příští rok nabídka programu mohla rozrůst o domácí produkci.

„Doufáme, že se nám podaří založit novou tradici, kterou Praha, město již tak velmi bohaté hudbou, přijme za vlastní,“ promlouvá k návštěvníkům zakladatel John Caulkins ve festivalovém katalogu. O tradici hned po prvním ročníku řeč být nemůže, ale Film on music, první festival „hudebního druhu“ , si své místo na „trhu“ každopádně brzy získá.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006