O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Kravata může způsobovat slepotu

autor : PlusPress , vydáno : 26. 10. 2004

Příliš utažená kravata, bez níž se nemůže na veřejnosti objevit značné množství mužů dbalých svého pracovního i společenského postavení, se může v konečných důsledcích stát vážnou hrozbou pro jejich zrak. Dokonce zavinit i slepotu.

K tomuto závěru dospěli vědci z newyorské oční kliniky, kteří zkoumali souvislost mezi touto součástí pánského odívání a stavem nitroočního tlaku.

Většina ze čtyřiceti zkoumaných pacientů poukazovala na to, že už čtyři minuty po uvázání kravaty pociťuje nepříjemný tlak v očních bulvách, jenž po přeměření skutečně vykázal o dvacet procent vyšší hodnoty než za předchozího stavu. Přestože se po několika minutách po odložení kravaty vrací tlak na původní hranici, jeho kolísání může mít trvalé následky. Vést může ke vzniku glaukomu, čili zeleného zákalu.

Na vině je přitom především porucha odtoku nitrokomorové vody v oku, na níž se podílejí kravaty právě tím, že tlačí na krční cévy a narušují tak potřebnou cirkulaci krve. Nemluvě o možném poškození očních nervů.

Hlavně ti, kteří kravaty musejí nosit denně, by si měli dát dobrý pozor a nechat je spíš volnější, zdůrazňuje doktor Armin Mechkat, který se podílel na studii.

Zároveň upozornil, že právě glaukom je nejčastější příčinou oslepnutí zhruba jednoho procenta populace. U takzvaných kravaťáků, kteří nosí vázanku denně a po dlouhé hodiny, je obdobné nebezpečí podstatně vyšší.

Zdroj : NEW YORK (PLUS)

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006