O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Císařský řez vyvolává alergie

autor : PlusPress , vydáno : 27. 10. 2004

Nejrůznějšími alergiemi na potravinářské produkty jsou především ohroženy děti, které se narodily pomocí císařského řezu. Naznačují to výsledky ročního výzkumu odborníků z mnichovské univerzity.

Testům podrobili celkem 865 kojenců, jejichž rodiče trpí některou z forem alergií. U 147 z nich, kteří přišli na svět pomocí skalpelu, zjistili, že je v prvním roce věku sužují častěji průjmy a počet těch, kteří negativně reagují na kravské mléko a jinou potravu, je u nich dvojnásobně vyšší než u ostatních novorozenců. Právě u nich také laboratorní analýzy prokázaly značné množství alergenů v krvi.

Na základě získaných poznatků se odborníci z kojeneckého oddělení mnichovské univerzitní kliniky domnívají, že císařský řez znemožňuje určitým druhům bakterií usídlit se v tlustém střevu novorozence.

"Jde o mikroorganizmy, které hrají klíčovou úlohu při vytváření imunitního systému. Při normálním porodu tyto bakterie přecházejí plynule do organizmu dítěte z matčiných střev a dělohy, během císařského řezu je však tento přirozený přenos bakterií přerušen a tím ohrožena schopnost novorozence vybudovat si obranné mechanizmy," shrnují vědci výsledky svého bádání v nejnovějším vydání odborného periodika Archives of Disease in Childhood.

Zdroj : MNICHOV (PLUS)

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006