O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Riverdance už v listopadu

autor : Michaela Martinová , vydáno : 30. 10. 2004

Do Prahy přijede projekt RIVERDANCE a v rámci dvou exklusivních vystoupení se představí 15. a 16. 11. 2004 v pražské SAZKA Areně. Celý projekt se skládá z tanečníků, choreografů a sboru. Hudbu si členové Riverdance, na rozdíl od většiny podobných programů, skládají sami. Do České Republiky přijíždějí Riverdance poprvé a publikum se může těšit na dvě exkluzivní vystoupení plné tradičních irských tanců, ale i prvků z kultur zemí celého světa.

U zrodu projektu Riverdance stáli Jean Butler, skladatel Bill Whelan, choreograf Mavis Ascott, producentka Moya Roberty a režisér John McColgan. První vystoupení se odehrálo na mezinárodní soutěži Eurovize v roce 1994 a přestože mělo délku pouhých 7 minut, vidělo jej díky možnosti satelitního přenosu okolo 300 mil. diváků.

Irsko, které se tímto vystoupením prezentovalo, celou soutěž vyhrálo a diváci nemohli zapomenout na program plný instrumentální hudby a zpěvu. Ohlasy publika byly tak vřelé, že se Riverdance rozhodli vydat video a singl. Tým připravil i speciální dvouhodinový program, se kterým odstartoval svou úspěšnou kariéru. Celý projekt se skládá z tanečníků, choreografů a sboru. Hudbu si členové Riverdance, na rozdíl od většiny podobných programů, skládají sami.

Svému programu, který vychází z tradičních irských tanců a hudby, se v začátcích snažili dodat mezinárodní srozumitelnosti. To vedlo k najmutí umělců z celého světa. Jednalo se například o tanečníky flamenga ze Španělska, maďarského hudebního skladatele, gospelový sbor z Atlanty nebo ruské lidové tanečníky. Nový program byl divákům představen v Dublinu v roce 1995 a vystoupení byla po celou dobu svého uvedení totálně vyprodaná. Program byl také zaznamenán na video a titul se okamžitě stal nejprodávanějším v celém Irsku. Od té doby se úspěch jen zvyšoval.

Aby Riverdance mohli uspokojit silnou poptávku nejenom promotérů ale i veřejnosti, byli autoři nuceni vytvořit tři skupiny, které měly identický program. Jedna koncertuje v USA a Kanadě (The Boyne), druhá v Evropě (The Avoca) a třetí vystupuje v irském Dublinu (The Foyle). Úspěšné bylo i účinkování na Brodwayi, kde Riverdance sklízeli ovace celých 6 měsíců. V roce 1996 odchází jeden z původních členů Michael Flatley a zakládá LORD OF THE DANCE. Každý ze souborů má ve svých řadách okolo osmdesáti umělců, kteří pocházejí z Irska, Skotska, Severního Irska, Walesu, Anglie, Ruska, USA, Kanady, Španělska, Německa, Rakouska, Švýcarska, Belgie a Austrálie. Do České Republiky přijíždějí Riverdance poprvé a publikum se může těšit na dvě exkluzivní vystoupení plné tradičních irských tanců, ale i prvků z kultur zemí celého světa.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006