O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Mladá britská architektura

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 31. 10. 2004

Ve spolupráci Britské rady, Britské ambasády a Galerie Jaroslava Fragnera byla ve středu 27. října otevřena tato výstava, která je součástí projektu Crossroad for Ideas – Kde nápady nezapadnou. O nápady skutečně není nouze. Výstava přináší představy studentů všech ročníků prestižní britské Bartlett School of Architecture o řešení prostoru ve městech.

Televizní reportérka byla trochu zmatená, protože nevěděla, co si o některých projektech myslet. V jednom měla pravdu, výstava postrádá jakékoli popisky (kromě těch, které vyjmenovávají autory). Ale budiž organizátorům odpuštěno – texty by musely být strašně dlouhé a navíc pořadatelé slibují, že každému návštěvníkovi půjčí katalog (mimochodem velmi zdařilý), aby se mohl lépe orientovat. (Koneckonců dobrý námět i pro Národní galerii…)

Co lze v expozici vidět? Cokoli, co fantazie návštěvníka dovolí. Sám jsem dlouze studoval cosi, co jsem považoval za návrh přístavu, abych se na závěr z katalogu dozvěděl, že jde o výzkum kontrastní topografie Londýna a Osla. Jak se v tom vyznat? Jako přípravu na návštěvu výstavy doporučuji zevrubně prostudovat slova prof. Petera Cooka, kterými uvádí katalog: „The Bartlett School of Architecture tvoří přes 500 svobodomyslných duší: talentovaných, ambiciózních, výstředních, zvláštních – říká se jim ,studenti′ – které jsou vystaveny nátlaku i lichotkám dalších asi 60 svobodomyslných duší: talentovaných, ambiciózních, výstředních, zvláštních – a těm se říká ,učitelé′. Pořádně je zamíchejte a protřepejte a prezentujte je všechny dohromady. Jestli jste bojácní, raději se držte dál. Přistupte blíž, jestli vás to zajímá. Pojďte a přidejte se, když to vydržíte.“

Doporučuji těm, kdo jsou alespoň průměrně stateční, aby na výstavu zašli. Končí 12. prosince 2004. I proto, že je součástí projektu „Kde nápady nezapadnou“, který Britská rada organizuje pro zprostředkování setkání mladých talentovaných lidí ze Spojeného království a osmi středoevropských zemí, které v květnu vstoupily do Evropské unie.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006