O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


LAMENTI - česká premiéra

autor : Redakce , vydáno : 02. 11. 2004

Fragment Lamento di Arianna ze stejnojmenné opery Claudia Monteverdiho se stal hlavním východiskem autorského hudebně-divadelního projektu, který se snaží přenést slovo básníka do prostoru prostřednictvím hlasu, těla, hudby a světla. Tato poetická forma je divadlem kontemplace nad tématem emigrace, ztrátou matky i vlastní identity a je zároveň obrazem odpoutání se od uměle vytvořených hranic v tomto světě, vnitřních i vnějších.

Projekt Lamenti vznikl při tvůrčím setkání italsko-švýcarského spisovatele Francesca Micieliho a operního režiséra Jiřího Heřmana. Výchozím tématem tohoto projektu je Monteverdiho fragment Lamento d´Arianna. Nacházíme v něm, stejně jako v celém Monteverdiho díle, originální přístup k problematice vztahu slova a hudby – slovo básníka je transformováno hudbou.

Ke zhudebnění básní byl vyzván skladatel Michal Nejtek – s Jiřím Heřmanem spolupracoval již na úspěšném projektu 2 × Nová opera a tímto pokračují v tvůrčí spolupráci v oblasti současného hudebního divadla. Cyklus je komponován pro mužský hlas, čtyři ženské hlasy a sedm hudebních nástrojů.

Lamenti je první ze série připravovaných inscenačních projektů in spe, občanského sdružení založeného režisérem Jiřím Heřmanem v roce 2003. Hlavním posláním tohoto sdružení je rozvoj ryze současného hudebního divadla v České republice s důrazem na autorskou a inovativní tvorbu, mezioborovost a vzdělávací činnost a v této souvislosti i mezinárodní spolupráci a kontakty.

Česká premiéra a reprízy

5., 6., 9. a 10.11.2004 Universální prostor NOD, Dlouhá 33, Praha, www.roxy.cz

Švýcarská premiéra

17. 11. 2004 Schlachthaus Theater Bern

www.schlachthaus.ch

Představení 5. a 6. 11. se konají v rámci Pražského divadelního festivalu německého jazyka. Inscenace patří do dramaturgické řady Investigace projektu Česká hudba 2004. Představení ve Schlachthaus Theater Bern se koná v rámci projektu Central Europe Dreams švýcarské kulturní nadace Pro Helvetia.

Představení trvá 70 minut a je uváděno v německém jazyce s českými titulky.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006