O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Nejslavnější mág všech dob v Čechách!

autor : Redakce , vydáno : 03. 11. 2004

Davida Copperfielda pokládá veřejnost i kritika za největšího iluzionistu všech dob. Svými kouzly oslňuje celý svět. Nechal zmizet Sochu svobody či mnohatunový Orient Expres, prošel Čínskou zdí a levitoval nad Grand Canyonem… Koncem listopadu a začátkem prosince okouzlí i Českou republiku. Kdo je tedy vlastně David Copperfield?

Původním jménem David Seth Kotkin, se narodil v Metuchenu, v americkém státě New Jersey v roce 1956. Již od 12 let vystupoval ve svém rodném městě pod uměleckým jménem "Davino-Boy Magician" na různých oslavách, narozeninových večírcích apod. Brzy poté se stal nejmladším členem Asociace amerických kouzelníků. V 16. letech začal vyučovat magii na Newyorské univerzitě.

Úspěch se dostavil za jeho studií na Fodhamově univerzitě v New Yorku, odkud odešel po té, co dostal hlavní roli v muzikálu "The Magic Man", kde zpíval, tančil a obstarával všechna magická čísla. Zde také poprvé použil umělecké jméno David Copperfield. Tento muzikál se stal nejdéle reprízovaným představením v Chicagu.

V roce 1977 nabídla televizní stanice ABC Copperfieldovi pořad "The Magic of ABC Starring David Copperfield". Po obrovském úspěchu tohoto pořadu s ním CBS podepsala smlouvu na speciál 'The Magic of David Copperfield' , který zde Copperfield uvádí dodnes.Od roku 1978 vystupoval Copperfield v celé řadě obrovsky sledovaných televizních pořadů, za něž obdržel několik ocenění Emmy. Prošel Velkou čínskou zdí, nechal zmizet Sochu Svobody a dokonce se volně vznášel ve vzduchu.

Jedním z největších Copperfieldových úspěchů je "Project Magic", rehabilitační program, který vyvinul zhruba před 10 lety. Tento program dokáže pomocí jednoduchého kouzla zlepšit pohybové schopnosti tělesně postižených pacientů. Projekt Magic byl realizován ve zhruba 1000 nemocnicích ve více než 30 zemích světa.

David Copperfield má na svém kontě neuvěřitelné množství úspěchů. Je oslavován coby největší iluzionista naší doby, který pozvedl umění magie na zbrusu novou úroveň. Ročně předvede po celém světě na 500 představení. Vystupuje nejen v divadelních sálech, ale dokáže vyprodat i sportovní haly. V roce 1996 překonal všechny prodejní rekordy s představením "Dreams&Nightmares" (Sny&Noční můry). Od francouzské vlády obdržel rytířský titul, v několika zemích se jeho portrét objevil na poštovních známkách a v současnosti je 13. nejlépe placeným umělcem na světě. K absolutní špičce patří i díky své schopnosti neustále během vystoupení ohromovat, překvapovat a udržovat úžasný kontakt se svým publikem, v čemž se mu nikdo nevyrovná.

"Vyrůstal jsem v New Jersey. Matka pracovala v pojišťovně, otec provozoval obchod s pánskou módou. V dětství jsem toužil stát se břichomluvcem. Obchod, kde se prodávaly pomůcky pro břichomluvce, vedl také sortiment pro kouzelníky. Takže místo toho, abych si odtud odnesl břichomluveckou loutku, odcházel jsem se spoustou kouzelnických triků. Pak jsem začal po městě vystupovat s vlastní malou show.

Když mi bylo 18 let, dostal jsem roli v muzikálu "Magic Man". Měl jsem tam předvádět vlastní kouzla a zpívat. Čím déle se představení hrálo, tím více iluzí jsem předváděl a tím méně po mně chtěli, abych zpíval. Asi jsem se nenarodil pro pěveckou kariéru.

Když se muzikál přestal uvádět, protloukal jsem se celý rok v New Yorku. Otec mi tu a tam podstrčil pár dolarů, abych měl z čeho zaplatit účet za topení. Seděl jsem ve svém bytě, vymýšlel nová kouzla, snažil se k nim najít správnou hudbu i způsob jejich prezentace publiku. Klepal jsem na spoustu dveří a rozeslal spoustu videokazet. Jednoho dne jsem dostal telefonické pozvání do jakéhosi televizního pořadu. Bylo mi 19 let a nemohl jsem tomu uvěřit. Prvních pár vystoupení jsem dělal na Gershwinovu hudbu. Nechal jsem se inspirovat Gene Kellyovou a Fredem Astairem. Myslel jsem si o sobě, jak jsem úžasný. Nosil jsem velké límce, lesklá saka a hrozné účesy. Při čtvrtém speciálu jsem si řekl, že předvedu něco, co tu ještě nebylo. Vzal jsem tedy to lesklé sako a ten hrozný účes a nechal jsem zmizet letadlo. "

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006