O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Zimní čas- motoristi, pozor!

autor : Kristýna Bufková , vydáno : 03. 11. 2004

V noci ze soboty na neděli začal opět platit zimní čas, který bude trvat až do 27. března 2005. Tento nápad byl zaveden již roku 1916 v Německu a Velké Británii. Za jeho zakladatele je považován londýnský stavitel William Willett, jenž vydal leták Mrhání denním světlem a poukázal tak na jeho výhody z důvodu úspory elektrické energie. V českých zemích se poprvé objevuje za I. světové války, ale s konečnou platností je přijat až v roce 1979. Přestože se místy setkává s velkou kritikou, uplatňujeme ho dodnes.

S přechodem na nový čas nastává také nová povinnost pro řidiče svítit po celý den, což ukládá zákon č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích. Mnoho motoristů však vyhlášku ignoruje. To může vést k řadům rizik, jelikož neosvětlené vozidlo je zejména během zimních měsíců špatně vidět. Řidiči by si měli také uvědomit, že vozovka může být častokrát namrzlá, kluzká či pokrytá vrstvou spadaného listí, což vede mnohokrát ke smyku. Proto je třeba dbát zvýšené opatrnosti. K větší bezpečnosti na silnicích by však bezesporu přispěla obezřetnost motoristů nejenom v zimních měsících, ale i po celý rok.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006