O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Famózní DV 8

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 05. 11. 2004

Počtvrté se v pražském divadle Archa představil v předpremiéře soubor britského tanečního divadla („tělesného divadla“) DV 8. A po čtvrté dokázal do posledního místečka vyprodat všechna představení.

Večer (nějak se mi nechce používat slova hra či inscenace) nemá žádný uzavřený dějový syžet. Je to představení o předvádění, přetvářce a předstírání ve světě, kde dobře vypadat je podstatnější, než se dobře chovat. Je to vlastně stálé téma zakladatele a šéfa souboru Lloyda Newsona. Prolínalo se všemi inscenacemi, které zatím do Prahy přivezl.

Mezinárodní skupina sedmi tanečníků a performerů používá neskutečně dokonalé virtuální projekce a zkoumá důležitost vnějšího vzhledu, zevnějšku a iluzí pro naše životy. Úchvatná je už úvodní scéna s imagemakery a zcela „gumovou“ tanečnicí.

Třebaže tentokrát výjimečně znělo z pódia hodně slov (předchozí inscenace používaly téměř výhradně řeč těla), nebyl zklamán ani ten, kdo angličtinu neovládá plynně. V souladu s Newsonovým záměrem totiž není podstatné slovo, ale vzhled.

Poprvé do Prahy soubor zavítal v roce 1994 a se svou inscenací Vstup Achilla (Enter Achilles) doslova vyrazil dech odborné i laické veřejnosti. Dokonalé taneční ztvárnění jednoho zdánlivě banálního chlapského večera v hospodě bylo strhující podívanou. Podruhé přivezli představení Bound to Pleas, následoval The Happiest Days in my Life.

Třebaže tištěný program varoval návštěvníka, že se v některých scénách vyskytuje nahota a vulgarismy, nebylo třeba se ničeho obávat. Dokonce v porovnání s předchozími inscenacemi šlo jen o slabý odvar (v Achillovi se třeba soubor vždy před představením rozhodoval, zda bude tančit v kostýmech nebo bez nich). Ale je důležité podotknout, že nahota je v Newsonových představeních ryze účelová, nikoli lacině šokující. Prostě předvádí člověka takového, jaký je.

Datum londýnské premiéry ještě není znám, šéf souboru Lloyd Newson se dokonce dal slyšet, že možná ještě některé tanečníky vymění. Takové úvahy divák není sto pochopit, protože to, co se na scéně odehrává, překonává všechny představy. Třeba okamžiky, kdy tanečnice vysvléká a zase natahuje šaty, byla snad za hranicí lidských možností.

Pro DV 8 je Praha zřejmě velmi přitažlivá. Nejezdí sem s hotovými inscenacemi, ale na předpremiéry. S podporou Britské rady v Praze nesmírně tvrdě „dopilovávají“ představení před oficiální premiérou v Londýně. A v Divadle Archa nacházejí nejen maximální pochopení, ale i dokonalé technické zázemí. A v neposlední řadě výtečné diváky.

Získat vstupenku na vystoupení DV 8 je téměř nemožné, protože jejich příznivci pečlivě hlídají okamžik zahájení prodeje. Jsou mezi nimi mnozí, kteří se jdou podívat na dvě i tři představení za sebou, aby viděli každodenní posun ve vývoji inscenace.

Jedinou vrásku svým příznivcům DV 8 dělá tím, že není jasné, kdy přijede příště. Snad za dva, tři roky.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006