O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Deník Fanouše - Trapasem proti nudě

autor : Fanouš , vydáno : 07. 11. 2004

Někdy se prostě stane, že uděláte něco v tu nejnevhodnější chvíli. A není náhodou, že se něco takovýho stalo zrovna mně. Zkrátka trapas! Má drahá polovička si chtěla udělat takovej netradiční večer. Zarezervovala proto stůl v restauraci stylizovaný do pravěku.

I přes nejednoduchý ale zato tématický menu mamutích stejků a pterodaktilých pečení sme si nakonec poměrně rychle vybrali. Čekání na naše objednaný pokrmy se neslo v dokonalý atmosféře vzájemných pohledů do očí, letmých úsměvů, nesmělých doteků… a mezi náma třepotal plamínek hořící svíčky. Vedle ní trůnila na stole pro mne v tuhle chvíli jedna velice potřebná věc - totiž popelník. Ne že bych snad chtěl v začít kouřit, zvlášť když nám mohlo být každým okamžikem donešeno jídlo… Jenže právě o blížící se jezení večeře mi vopravdu šlo!

Vědom si důležitosti svěžesti dechu při důvěrnym šeptání něžných slůvek, vzal jsem si před naší schůzkou žvejkačku. Jenže v tuhle chvíli, kdy již splnila svůj účel, stala se v mym orálnim sektoru nadbytečnou gumovou hmotou. Nejen že už totálně ztratila vše ze svý chuti (která jinak trvá TAK DLOUHO:-), ale v souvislosti s brzkym jídlem rostlo nutkání se jí co nejrychlejc zbavit.

To ale vzhledem k slušnejm mravům a romantičnosti celýho našeho rande muselo bejt uděláno velice elegantně, nejlíp nenápadně. Představu žvejkačky v popelníku sem teda rychle zahnal. Na nějaký nevábný vlepování za ucho či zespoda ke stolu sem v tu chvíli radši ani nepomyslel. Co teď? Kam s ní?? To byla prekérní situace… Nabízela se samozřejmě i snadná varianta tajnýho spolknutí, ale protože má nejdražší o mý žvejkačce (patrně z mýho předchozího žvejkání) věděla, bylo by jí podezřelý, že sem začal jíst a tý žvejkačky se nějak nezbavil…

Porozhlédl sem se teda po vodpadkovym koši. Měl sem v plánu umístit přebytečnou žvejkačku úplně normálně tam, kam přece patří! A hnedle u zdi vedle vedlejšího stolu se jeden takovej příhodnej vyskytoval. Bez dalšího váhání sem se rozhod k akci. Vstal sem od našeho stolu lásky, rádoby nenápadně (abych svou přítelkyni taky trošku pobavil) sem se blížil ke koši, tu otravnou žvýkací věc do něj bleskurychle vhodil a zase se chtěl stejně "nenápně" k mé milé vrátit…

Najednou se však ozval šokovanej chlápek onoho sousedícího stolu, že prej, co to má jako znamenat! Nechápavě sem se na něj podíval a on se mě dost podrážděně zeptal, proč sem mu jako hodil žvejkačku do jeho tašky! Následovala trapná výměna názorů, ve kterejch sem já považoval jeho hranatou kartonovou tašku za odpadkovej koš a on zas považoval mě za drzýho provokatéra. Vzhledem k tomu, že sem se tý osudný žvejkačky zbavil jakoby "nenápadně", nevyznívaly moje argumenty příliš věrohodně. A to vše se odehrávalo jak před zraky mý přítelkyně (která se vší silou snažila udržet smích), tak i před kolektivem spolusedících dotyčnýho pána (který se zas snažili o co nejpřísnější pohledy spojený s občasným pokrucovánim hlavou).

Řek, že prej mu ji mám z tý jeho tašky vyndat, což se mi bohužel nepodařilo, a tak sem se i přes protesty toho člověka vrátil ke svýmu stolu. Ten se jako na potvoru nacházel na takovym vyvíšenym stupínku, což se mi poněkud vymstilo. Jak sem byl z nastalý neobvyklý situace vyvedenej z konceptu, zakop sem a docela se i praštil. No museli si o mě myslet, že sem buď magor nebo že to dělám schválně. A zadržovanej smích mé nejdražší (a i můj) pak celé osazenstvo onoho vedlejšího stolu dost dráždil, ale naštěstí se neodhodlali k žádný protiakci.

Tím, jak sem zničil romantickej náboj naší společný večeře, rozbil sem ale zároveň i náběh na nějakej ubíjející stereotyp. Výrazně sem totiž přispěl k naplnění jejího prvního záměru netradičnosti naší společný večeře. A to dvojnásob! Nejen teda komickym ozvláštněním pomocí žvejkačky, ale už jen tim, že původně nevěděla, že se o tu naplánovanou nebvyklost neplánovaně postarám já a ne prostředí onoho předpaleolitickýho podniku...

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: Článekbožena ( 13 )1-. -1. 2004, 09: 0
Re: Článekvlastík1-. -1. 2004, 09: 0
Re: Článekvetřelkyně1-. -1. 2004, 09: 0
Re: ČlánekFanouš1-. -1. 2004, 09: 1
Re: Článek1-. -0. 2005, 01: 2
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006