O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Dan Bárta - jak se dostal na vrchol?

autor : Barbora Drachovská , vydáno : 08. 11. 2004

Podivuhodný úkaz na české scéně již dlouhou dobu upoutává pozornost posluchačů i kritiků. V současnosti je asi nejvíce vidět s kapelou j.a.r., která právě slaví 15 let. K této příležitosti nachystala šnůru koncertů po českých i slovenských městech.

Dan Bárta je držitelem pěti zlatých andělů (cen Akademie české populární hudby). Jednu z nich demonstrativně hodil do Vltavy, aby ukázal, že v daný rok nic nevytvořil. Přesto souhlasím z akademiky. Zatím se na české scéně neobjevil tak zajímavý zpěvák jako je Dan Bárta.

Narodil se v Karlových Varech. Vyrůstal společně se třemi sestrami v Toužimi v Sokolově a v Dlouhé vsi u Sušice. Se zpěvem začal v Plzni, kde po Gymnáziu studoval nástavbové studium pro rentgenové laboranty. Kapela,ve které začínal se jmenovala Tom Sawyer. Další skupina, se kterou účinkoval byla jeho přelomová. Jmenovala se ALICE. Poprvé vystupovala v roce 1991. Prorazila díky Davidu Kollerovi, který si poslechl jejich demonahrávky a pozval Alici jako předkapelu na turné s Lucií. Potom jim také produkoval debutové album Yeah! (1992, Gang Records/Popron). Alice natočila tři desky, ale potom se již začali jejich cesty rozcházet. V roce 1997 se rozpadli. Bárta v té době zpíval s j.a.r. a natočil desku se skupinou & Die El. Eleffant!?.

Pak už Bárta začal plně spolupracovat s Romanem Holým. V polovině devadesátých let účinkoval v muzikálu Jesus Christ Superstar. Ztvárnil v něm rovnou dvě role Ježíše a Jidáše. Roli Jidáše získal díky zranění původního představiele Josefa Štágra. Díky těmto rolím se dostal do popředí české hudební scény. Později zpíval i v muzikálu Evita, kde hrál Che Guevaru. Dostala se mu tak příležitost zpívat jeho oblíbenou latinou. Potom se účastnil společně s Darou Rolins projektu Romana Holého-Sexy Dancers. Po vydání alba Butcher´s On The Road (1998, Bonton), které bylo kritiky velmi kladně ohodnoceno, se dohodli na rozpuštění kapely. V této době se objevují názory, že by Bárta měl vydat sólovou desku. On se ale zatím cítí velmi ovlivněn svými spolupracovníky. Možná také proto vydává v roce 1999 bilanční album s názvem Dan Bárta &…

Na konci roku 2000 se Bárta objevuje ve své první filmové roli Vodníka ve filmové básni Kytice. Ve stejném roce se konečné objevuje první jeho „sólovka“ a fanoušci i kritici jásají. Album Illustratosphere (2000, Sony Music/Bonton) se stává dalším zlomem v jeho kariéře. V souvislosti s albem vzniká koncertní kapela Illustratosphere( kytarista Jaroslav Friedl, hráč na klávesy Filip Jelínek, pianista Stanislav Mácha, basista Robert Balzar a bubeník Jiří Slavíček),

která Bártu doprovází i na jeho druhé sólové desce Entropicture (2003, Sony Music/Bonton).

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006