O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Nepodlehněte pojišťovnám

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 08. 11. 2004

V posledních dnech se pojišťovny začínají přetahovat o klienty v povinném ručení a mnohdy je tento konkurenční boj až nepříjemný. Je ale zbytečné mu podlehnout.

Zdaleka ne každý motorista však je jeho cílem. Motoristů, kteří mají uzavřenu smlouvu se svojí pojišťovnou k 1. lednu je čím dál méně a bude jich i nadále ubývat, protože se při prodeji auta ruší i dosavadní pojistná smlouva a při koupi vozu platí nová smlouva ode dne nákupu vozidla. Tím se začátky nových „pojistných období“ plynule rozkládají do celého kalendářního roku. Není proto třeba podléhat panice – přesvědčete se na své smlouvě, zda se vás honička k Novému roku vůbec týká.

Ale ani pak se nemusíte rozhodovat o uzavření nové smlouvy či prodloužení stávající v žádném stresu. Zákon sice ukládá šestitýdenní výpovědní lhůtu, ale nic se neděje dokud nezaplatíte složenku, kterou vám „vaše“ pojišťovna ochotně zašle až domů. Zcela určitě z ní zjistíte, že pojistné opět podražilo, což je ovšem podstatná změna smluvních podmínek a lze tedy beztrestně od smlouvy odstoupit. Je slušné v takovém případě složenku pojišťovně vrátit se sdělením, že „z důvodu změny smluvních podmínek z její strany nehodláte smlouvu prodloužit“.

Při výběru nové pojišťovny se nenechte zlákat jednorázovými výhodami, ale pečlivě vybírejte. Podívejte se, jak moc která pojišťovna v posledních letech měnila pojistné sazby, zvláště od roku 2004, kdy už není vyhlašována tzv. minimální sazba. Ale i to, o kolik měla v minulosti sazby vyšší než vyhlášené minimum. Zezačátku se některé pojišťovny honily za co největším objemem vybraného pojistného a pojišťovaly hlavně dražší automobily včetně kamionů. Pak však zjistily, že právě tyto vozy mají největší podíl na haváriích a tudíž i nejvyšší náklady na pojistné plnění. Proto se snažily zvyšovat všechny sazby, aby snížily své ztráty na minimum. Dnes se spíše zase honí za těmi levnějšími vozy.

Kritériem pro výběr pojišťovny by měla být její velikost, v tomto případě právě počet uzavřených smluv. Protože zjednodušeně lze říci, že čím větší pojišťovna je, čím větší má základní kapitál a technické rezervy, tím lepší a rychlejší služby od ní můžeme čekat. V oblasti povinného ručení by měla být rozhodující výše pojistných limitů, ale všechny pojišťovny jsou v tomto směru plně srovnatelné.

Jedním z nejdůležitějších hledisek pak je bezproblémová a rychlá likvidace škodních událostí. Tady ovšem neexistuje žádná rada, žádné doporučení. Posloužit mohou pouze subjektivní zkušenosti samotného pojištěného a jeho známých a přátel. Mnohdy však záleží na okolnostech konkrétní škodní události – vzniklo-li jakékoli podezření či komplikace kolem vyšetřování pojistné události, pojišťovna pochopitelně pojistné plnění odkládá až do úplného skončení vyšetřování.

Velmi nedůvěřivě pohlížím ale na pojišťovny, které předepisují různé sazby v jednotlivých regionech. Zavání to poněkud diskriminací a navíc základní argument, že řidiči z jednoho okresu bourají častěji než jinde připomíná neústavní princip kolektivní viny.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006