O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Škola pomluv, která nenaučí

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 08. 11. 2004

První premiéru konverzační frašky Škola pomluv irského dramatika druhé poloviny osmnáctého století uvedlo ve čtvrtek 4. listopadu Národní divadlo.

Mezi přáteli neopatrně utrousíte, že se vaší fence narodila dvě štěňátka, a hle: za týden se dozvíte, že vy sama jste tajně porodila a vaše dvojčátka jsou uklizena u babičky na venkově. Pro někoho společenská zábava, pro jiného výrobní prostředek, pro dalšího je pomluva nástroj k zlikvidování protivníka a dosažení vlastního cíle. Jsou však i lidé, pro něž je pomlouvání stejně samozřejmé jako dýchání.

Poměrně jednoduchý příběh o pomluvách a intrikách společnosti 18. a 19. století se u nás hrál naposledy před devíti lety v Olomouci a v pražském Národním v roce 1972. A této dlouhé přestávky vskutku není proč litovat. Škola pomluv totiž mnoho nepobaví. Snad je to dáno i tím, že v současnosti je divák až zahlcen daleko dokonalejšími (a stupidnějšími) intrikami všude kolem sebe.

Třebaže režisér Ivan Rajmont text upravoval a zkracoval, neškodilo by škrtat ještě víc. Představení je příliš dlouhé na mělkou myšlenkovou náplň a neposkytuje ani příliš možností k předvedení hereckého kumštu. Září prakticky jen dva aktéři – Taťjana Medvecká v roli Lady Condourové (což zdaleka není hlavní role) a Jan Hartl jako Sir Peter Teazle. Za zmínku pak stojí ještě Sir Oliver Surface v podání Borise Röznera, ale tím výčet opravdu dobrých výkonů končí. Snad nejtrapněji naopak působí Saša Rašilov v roli Josepha Surface. Předvádí rádoby situační komiku bez hlubšího vyjádření své postavy. Jan Dolanský jako jeho bratr Charles hraje na jevišti Mozarta tak, jak jsme ho viděli ve Formanově Amadeovi.

Pochválit lze ale nový překlad Jana Hančila, který zdařile převedl text do moderní češtiny. Méně už pak ne příliš nápaditou scénu Martina Černého.

Shrnuto a podtrženo – kdo se chce po dlouhé době podívat do Stavovského divadla a nebýt obtěžován příliš složitou inscenací, mohl by být spokojen. Ostatní asi ne.

Druhá premiéra se uskuteční 9. listopadu ve Stavovském divadle.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006