O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Lodě a karavany

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 09. 11. 2004

Od 5. do 6. listopadu naplnily střední a pravé křídlo Průmyslového paláce na pražském Výstavišti lodě a karavany, které mezi lidmi získávají stále větší popularitu. Zvláště je potěšující, že to je v tomto oboru první skutečně nezávislá expozice.

Námořní plachetnice nebo motorové jachty už u nás zdomácněly. K nevoli mnohých i na našich řekách a zvláště přehradních jezerech. Ty tam jsou doby, kdy se podobné lodě stavěly na koleně a jejich motorový pohon skutečně víc škodil přírodě, než posouval loď kupředu. Stejně tak se pozornost od relativně levných autokempinkových přívěsů přesunuje k luxusně vybaveným obytným automobilům. Nároky na kvalitní trávení času dovolených či rekreační sport se mění úměrně možnostem finančním i volnému pohybu po světě. Zájem proto vzrůstá i o výstavy lodních a karavanových potřeb. Donedávna však u nás soupeřily pouze dvě výstavy lodí a lodní techniky organizované konkurenčními časopisy z oboru. Letos poprvé se organizace výstavy ujala společnost Incheba Praha ve spolupráci s Asociací prodejců a výrobců lodí a lodního příslušenství, Českou asociací námořního jachtingu a Českým svazem jachtingu.

Na ploše 5650 m2 se představilo 61 vystavovatelů z téměř všech souvisejících oborů. Našlo se i několik lákadel, jako například „Létající Bobina“ – olympijská loď třídy Evropa, na níž Lenka Šmídová vybojovala stříbrnou olympijskou medaili v Aténách. Z nabízených exponátů byl velmi zajímavý Trimaran Derek 33 o rozměrech 10 x 10 metrů, což ovšem na českých řekách je plavidlo jen těžko použitelné. O to více ale poskytne potěšení na moři.

Pro rodinnou rekreaci doma se jako ideální jevil Riverboat 26 představený firmou Aqua - Marine. Prostorná a dobře vybavená loď s motorovým pohonem odpovídajícím současným českým předpisům o výtlačné plavbě se může stát nejen velmi zajímavou pro jednotlivce milující poklidnou plavbu, ale i pro charterové společnosti.

V obytných vozech zaujal Hymer v červené metalíze a modely firmy Bürster. Jedná se o skutečné „domy“ na kolech – vlastně dvoupokojový byt s kuchyní a veškerým komfortem. Ostatně vybavení obytných automobilů a kajutových lodí se už v ničem neliší.

Doprovodný program nabízel semináře o námořní i vnitrozemské plavbě s nezvykle otevřenými informacemi Státní plavební správy.

Pro výstavu slibný začátek, pro milovníky lodní či silniční turistiky a sportu významný příslib do budoucna. Příští výstava Lodě a karavany Praha se uskuteční společně s Holiday World od 17. do 20. února 2005 opět na pražském Výstavišti v Holešovicích.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006