O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Umění evropských nováčků ve Vídni

autor : Compress , vydáno : 09. 11. 2004

Dvacet umělců střední a mladší generace z nových členských států Evropské unie vystavuje své obrazy, instalace, sochy, filmy a videa ve vídeňském Künstlerhausu. Na přehlídce jsou představeni vždy dva umělci z každé země – Českou republiku tu zastupují díla Ivana Kafky a Kateřiny Vincourové.

Famous Five Time will show, 2003/2004 Videoinstalace s umělci z Famous Five (Liga Marcinkevica, Martins Ratniks a Leva Rubeze) Fotograf: Ojars Petersons Copyright: Famous Five

Vystavované práce pocházejí převážně z posledních tří let, a tak poskytují pohled na zcela aktuální tendence a formy současného umění v nových zemích Evropské unie. Díla se nevztahují k žádnému jednotnému tématu; reagují na společenské a politické prostředí jednotlivých umělců a přibližují každodenní témata. Čech Ivan Kafka (narozen 1952) vystavuje ve Vídni instalaci nazvanou „Österreichisches Sackerl“ (Rakouská taštička, 2004), která je vytvořena z laciných plastikových nákupních tašek, nafouknutých umělcovým dechem. Červené a bílé balíčky uspořádané v řadách do širokých pruhů upomínají na rakouskou státní vlajku – význam a trvalé hodnoty, jež má symbol rakouské státnosti reprezentovat, jsou uvedeny do kontrastu s levným a pomíjivým materiálem. Umělohmotnými materiály je zaujata i Kateřina Vincourová (narozena 1968), jedna z výrazných postav mladší pražské umělecké scény. Z nafouknutých barevných a průhledných plastikových folií vytváří celé krajiny, obydlí, interiéry a nejrůznější předměty – tak například i v instalaci „Bag“ (1999), vystavené v Künstlerhausu.

Kateřina Vincourová Bag, 1999 Nafouknutelný objekt (PVC, ventilátor, lampa na čtení, soška, matrace) 180 x 220 x 90 cm Zapůjčovatel: Jiří Švestka Gallery, Praha, Česká republika Fotograf: Martin Polák Copyright: Jiří Švestka Gallery

Českému publiku jsou známy též práce slovenského umělce Matěje Kréna (narozeného 1958), který v instalacích využívá často jako materiál knihy. Ve Vídni vystavuje iglú z volně naskládaných knih („Omphalos“, 2004). Jinému médiu je věnována instalace legendární lotyšské skupiny Famous Five: na vysokém podstavci trůní monitor, obklopený umělými květinami, a vytváří dojem obrovského oltáře. – V oblasti malby jsou ve Vídni zastoupeny obrazy Polky Jadwigy Sawické, Maďarky Ágnes Szépfalviové, krajiny slovenského umělce Bohdana Hostináka, geometrické malby Slovince Viktora Bernika a práce Estonce Kaida Oleho, který velká klasická témata jako ukřižování nebo pohřeb inscenuje ve formě počítačové hry.

Výstava „The New Ten“ je otevřena od 29. října 2004 do 16. ledna 2005. Probíhá v horním patře Künstlerhausu na Karlově náměstí v prvním vídeňském obvodu. Otevřeno je denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin, ve čtvrtek až do 21 hodin. Další informace na internetové adrese www.k-haus.at

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006