O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Vánoce a Pražské jaro přede dveřmi

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 10. 11. 2004

V předvánočním shonu se možná zdá téměř nepatřičným či příliš předčasným zmiňovat se o příštím jubilejním šedesátém ročníku festivalu Pražské jaro. Ale již teď je program téměř v úplnosti připraven a dokončují se pouhé detaily jeho náplně.

S odstupem devíti let uslyšíme na zahajovacím koncertu Smetanovu Mou vlast v provedení zahraničního orchestru, a to ne ledajakého. Se svým výkladem tak bytostně českého díla přijedou v příštím roce členové jednoho z nejlepších britských těles – London Symphony Orchestra s dirigentem Sirem Colinem Davisem. Mezi dalšími zahraničními symfonickými orchestry figurují v programu příštího Pražského jara např. Staatskapelle Dresden s dirigentskou hvězdou Bernardem Haitinkem a Budapest Festival Orchestra, který bude na dvou festivalových koncertech s Beethovenovými a Bartókovými díly řídit Iván Fischer.

Při příležitosti 70. výročí úmrtí jednoho z klasiků české novodobé hudby Josefa Suka zazní některá z jeho velkých děl včetně Asraela v podání České filharmonie a jejího šéfdirigenta Zdeňka Mácala. V oboru komorní hudby festival po jednoroční přestávce opět naváže na tradici kvartetních kompletů souborným provedením smyčcových kvartetů Josefa Suka, který sám byl členem legendárního Českého kvarteta. Ctižádostí pořadatelů v průběhu příštího ročníku bude rovněž připomenutí hudby některých Sukových vrstevníků z řad představitelů české meziválečné hudby a skladatelových žáků. Jiným koncertům vtisknou rámec kulatá jubilea barokních mistrů Johanna Sebastiana Bacha a Georga Friedricha Händla. Zajímavou konfrontaci historické a současné hudby poskytne provedení dvojího zhudebnění stejného novozákonního námětu – Janových pašijí od J. S. Bacha a Arvo Pärta.

Z hvězdných interpretačních osobností se na příštím Pražském jaru objeví např. znovu klavírista Alfred Brendel se samostatným recitálem a houslista Gil Shahama v Beethovenově koncertu s Českou filharmonií. Gil Shaham pravděpodobně vystoupí také na jednom z příštích nokturen stejně jako klavíristka Angela Hewitt. Pro milovníky pěveckého umění jsou připraveny recitály Anny Sophie von Otter, Mathiase Goerneho a konečně také naší domácí, byť převážně v zahraničí působící divy Dagmar Peckové, kterou doprovodí známý Irvin Gage.

Z bohaté nabídky soudobé hudby bude zřejmě patřit k nejpřitažlivějším pražská premiéra Houslového koncertu Mortona Feldmana v přednesu laureátky houslové soutěže z roku 1997 Hany Kotkové a Janáčkovy filharmonie Ostrava.

A nakonec jedna dobrá zpráva pro operní labužníky a wagneriány zvláště: v rámci divadelní řady 60. ročníku Pražského jara bude na scéně historické budovy Národního divadla vůbec poprvé provedena kompletní slavnostní tetralogie Prsten Nibelungův Richarda Wagnera.

Příští 57. mezinárodní interpretační soutěž Pražské jaro je vypsána pro obory cembalo a smyčcová kvarteta.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006