O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Ženy pro měny trochu jinak

autor : Kristýna Bufková , vydáno : 10. 11. 2004

O novém dokumentárním snímku Eriky Hníkové s názvem Ženy pro měny vás již nedávno informoval Michal Kočárek. Jedná se ale opravdu o tak průměrný film, jak autor tvrdí, nebo bylo ve skutečnosti natočeno zdařilé dílo mladé talentované režisérky? Recenze filmu trochu jinak.

Milý, úsměvný, satirický, apelující - takový je tragikomický film Ženy pro měny, reflektující dnešní společnost a její slepé podléhání módním trendům. Je to příběh o obyčejných ženách, neustále žijících pod taktovkou všudypřítomného ideálu dokonalého těla a ženské krásy, která se v jejich světě stává alfou omegou a prakticky i hlavní náplní života. I přes velké oběti a vysokou daň se snaží tomutu vzoru co nejvíce přiblížit a ani vlastní hrdost, peníze či dokonce zdraví je nemůžou za jejich honbou zastavit. Snímek Ženy pro měny není jen prázdným výkřikem do tmy, někde mezi řádky je skrytý červený vykřičník, který nás svou naléhavostí nutí k zamyšlení: "Nestáváme se náhodou tak trochu otroky svého vzhledu? Kam až vůbec pro získání své krásy dokážeme zajít?" Díky obrovskému tlaku, který je na nás každodenně vyvíjen, není jen tak jednoduché tomuto novému fenoménu nepodlehnout. Erika Hníková to ví a snaží se proto na absurditu celé situace poukázat. I přesto, že jste příznivci spíše filmových trháků jako Pán prstenů či Troja, nudit se rozhodně nebudete. Snímek se totiž nezabývá jen vážnými tématy, najdeme zde i složky humorné a troufám si tvrdit, že některé "hlášky" a groteskní situace vám jen tak z hlavy nevymizí.

Jak by asi vypadal film Muži pro měny???

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006