O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Ženy v krajských zastupitelstvech

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 10. 11. 2004

Volby do krajů skončily. Jak dopadly pro ženy? Z celkového počtu 675 zastupitelů budou ženy v krajích zastoupeny 15 procenty (102 žen). Jejich průměrný věk je 49 let…

Volby do krajů skončily. Jak dopadly pro ženy? Z celkového počtu 675 zastupitelů budou ženy v krajích zastoupeny 15 procenty (102 žen). Jejich průměrný věk je 49 let. Největším zastoupením , 20 procenty (9 žen ze 45 zastupitelů), se může pochlubit Plzeňský kraj, naopak v Pardubickém kraji nebudou ženy zastoupeny ani 9 procenty (4 ženy).

Porovnáme-li výsledky podle parlamentním stran, mohlo by se zdát podle 15 procentního podílu žen z ODS v řadách zastupitelů, že vztahy mužů k ženám v ODS jsou milosrdnější, než ve stranách ČSSD nebo v KDU, za které bude moci v krajích zasedat pouze 12 procent žen. Podstata rozdílu má základ v samotném sestavení kandidátních listin. Podobně jako ČSSD a KDU, zařadila ODS ženy na místech s vyšším pořadovým číslem, tedy s menší pravděpodobností volitelnosti. Díky nízké (30 procentní) účasti voličů a díky celkovému vysokému vítězství ODS (291 zastupitelů) se však dostaly do zastupitelstva i kandidátky, které nebyly uváděny na prvořadých místech.

V předchozím volebním období byla krajská zastupitelstva zastoupena 13 procenty žen. Došlo tedy k mírnému zlepšení. Demokratického zastoupení při rozhodování se přesto v příštích čtyřech letech v této úrovni decentralizace veřejné moci nedočkáme. Doufejme, že zvolení muži i při své 85 procentní převaze podpoří stoupající trend počtu ženského pohlaví v řadách zastupitelů při přípravě dalších voleb a při prosazení právních opatření, která by šance žen zvýšila.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
jak je to s ženami?Karel1-. -1. 2004, 12: 0
   jak je to s ženami?Ludmila autorka1-. -1. 2004, 25: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006