O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Ekonomický sumit v Indii

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 11. 11. 2004

Na programu 20. ekonomického sumitu, který se má uskutečnit 5 – 7. prosince v New Delhi, mají být obchodní vztahy mezi Indií a Evropskou unií, konjunktura nákupu služeb mimo velké podniky a další ekonomické reformy, zahraniční investice, infrastruktura, ICT, výroba a znalostní průmysl, pracovní síly, jídlo a zemědělství.

Významná pozornost bude věnována ženám v tématu: Ženy a vývoj

“Ženy by by měly převzít centrální roli ve vývojovém programu”, říká Mirai Chatterjee, koordinátorka pro Asociaci podnikajících žen (SEWA) v Indii v rozhovoru se Světovým ekonomickým fórem. Politikům, sociálním a obchodním manažerům bude na Sumitu oznámena změna role žen.

V následujícím rozhovoru zodpovídá řadu otázek o politice SEWA.

Indický ekonomický sumit by chtěl zviditelnit vedoucí manažery ze země. Jaké jsou vaše cíle pro sumit, který chce svést dohromady politiky, obchodníky a další manažery ze světa?

"Chtěli bychom spolupracovat se Světovým ekonomickým fórem pět až šest let, protože věříme v to, co nás učil Gandhi o principu partnerství. Nemůžeme pracovat sami, jednotlivě a řešit problémy odděleně od ostatních. Také silně cítíme, že chudé ženy by měly být středem všech rozvojových projektů, protože mají silnou motivaci ke špičkovému vedení a jsou významnými přispěvateli k šetrnosti. Chtěli bychom, aby si politici a obchodní manažeři toho nejen všimli, ale především zahrnuli ženy, jako spolupracující partnery do vývojových programů. Prioritními oblastmi jsou zdraví, prodej, turistika, biotechnologie, reklama, design, móda a zábava, širší zapojení prosazujeme i při rozvoji ICT, v bankovnictví a v jiných ekonomických profesích. Kloníme se k unii a ke kooperativním formám, kde ženy jsou členkami, pracovnicemi a podílnicemi současně.”

“Potřebujeme kooperovat s ostatními tak, abychom mohli směřovat úsilí ke společným cílům a odstranit chudobu.”

Jeden z problémů, který bude diskutován na Indickém Ekonomickém Summitu, je korupce.

Jak nejlépe si myslíte, že může být adresována v Sumitu manažerům tato záležitost?

„Řešení, které považujeme za nejlepší, spočívá v decentralizaci rozhodování blíž k lidem. Potřebujeme organizovat místní lidi, zvláště chudé a sami odolat a chránit sebe proti korupci. Místní kolektivní přístup je jediné opatření proti chatrnému vzdálenému vládnutí a korupci. Když se lidi spojí, jsou schopni lépe vzdorovat zkorumpovaným úředníkům.”

Záměr decentralizace moci je spojován s nezbytností decentralizace rozumového rozhodování a spoluúčasti žen na něm v práci, v politice, ve vedení. Bez adekvátního zapojení žen, zejména nejchudších, a bez účasti žen nelze udržet mír a další šetrný rozvoj je v ohrožení. Chudí nepotřebují charitu, potřebují možnosti pracovního uplatnění a zabezpečení při péči o děti. Tak cítí ženy ze SEWA, organizace žen sedmi států. Představitelka SEWA Mirai Chatterjee vyzývá ke spolupráci, k organizovanosti a koordinaci postupů s ženami z jiných zemích, i z Evropy. Věří, že výzva na Sumitu k tomu přispěje.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006