O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Ocenění pro Bennewitzovo kvarteto

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 12. 11. 2004

Každoročně uděluje výbor Českého spolku pro komorní hudbu svou výroční cenu vynikajícím mladým komorním souborům. Ve středu 10. listopadu ji pro letošní rok v Rudolfinu převzalo Bennewitzovo kvarteto.

Oceněný soubor vznikl v roce 1998 v Praze a jeho členové jsou špičkovými instrumentalisty nastupující generace. Jmenují se po významném českém pedagogovi a houslistovi Antonínu Bennewitzovi, který byl prvním ředitelem pražské konzervatoře.

V roce 1999 se Bennewitzovo kvarteto zúčastnilo mezinárodní soutěže Beethovenův Hradec v Hradci nad Moravicí, kde získalo 2. cenu. V prosinci téhož roku absolvovalo interpretační kurzy vedené Mstislavem Rostropovičem. Již dvakrát se zúčastnilo mezinárodních mistrovských kurzů v rakouském Reichenau, kde studovalo pod vedením členů kvartet světového významu. V roce 2001 obsadilo 1. místo v soutěži o cenu Bély Bartóka. V září 2001 absolvoval soubor mistrovské kurzy v německém Weikersheimu pod vedením Henryho Meyera, Franka Reineckeho a Stefana Fehlanda. Získal „Cenu Totto-Lotto“ udělovanou každoročně nejlepšímu komornímu souboru. Bennewitzovo kvarteto své výkony příležitostně konzultuje se členy Smetanova kvarteta – Antonínem Kohoutem, Milanem Škampou a Lubomírem Kosteckým.

V létě roku 2000 soubor natočil CD, které je svým obsahem zaměřeno na českou komorní tvorbu první poloviny 20. století (Leoš Janáček, Pavel Haas, Gideon Klein a Hans Krása).

Český spolek pro komorní hudbu uděluje svou výroční cenu po více než dvacet let. Od samého počátku šlo o cílený, široce pojatý projekt, který měl položit základy pro pěstování komorní hudby u nás a zajistit její další pokračování.

I středeční večer potvrdil, že se záměr daří. Všechny řady koncertů ČSKH jsou slušně vyprodány již abonenty a každý spolkový večer je silným zážitkem. Tentokrát předneslo renomované Stamicovo kvarteto díla Leoše Janáčka, Františka Vincence Kramáře-Krommera, Hanse Krásy a Ludwiga van Beethovena. Jedinou slabší chvílí byl Kramářův Kvintet B dur pro klarinet, dvoje housle, violu a violoncello, nikoli však chybou interpretů. Tato skladba z vrcholu vídeňského klasicismu je pro dnešního posluchače přece jen poněkud nudná, zvláště pak když těsně následuje Janáčkovu Kreutzerovu sonátu (ve skvostném provedení).

Škoda jen, že si nemohl zahrát oceněný soubor a bude na svůj večer v Rudolfinu čekat až do 16. března.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006