O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


V Praze proběhl velmi zajímavý Akicon

autor : Petr Bylok , vydáno : 12. 11. 2004

Konečně se i v našich zemích začínají rozmáhat tzv. Cony. Tento byl věnovaný japonským animovaným filmům, jež mají často s disneyovským námětem míň společného než Medvídek Pů a Jack Rozparovač. A co je to vlastně con a jak probíhal tento? Čtěte dál.

Začněme od podlahy. Con je setkání lidí se stejnými, často neobvyklými zájmy. Většinou zde probíhají zajímavé přednášky (například na sci-fi conu jsou o budoucnosti člověka, na fantasy conu naopak o jeho historii). I když se občas podobá výletu bohnické léčebny, bývá to skoro vždy velmi zajímavá akce.

Toto setkání se konalo o víkendu 6. a 7. listopadu. Útočištěm návštěvníků se stala budova Menzy 17. listopadu v Holešovicích, tedy jen do sobotní půlnoci, kdy proběhl velký přesun do budovy Buďánky na Praze 5. To byla nejspíš nejdobrodružnější část programu, zvlášť pro ty mimopražské. Ale vezměme to popořadě.

Program začínal v osm hodin sobotního rána. Většina účastníků dorazila kolem půl osmé a už si pročítali conový magazín, který spolu s fajnovým odznakem dostali za stokorunové vstupné. Což je za dvoudenní zábavu tak akorát. (Za ten samý peníz dnes nemáte ani vstupenku do kina.) Promítání, které bylo hlavní složkou programu, začalo hudebními videoklipy sestříhanými z různých kreslených filmů a seriálů. Hudba probudila všechny dosud napůl spící a navodila tu správnou atmosféru. Poté následovaly ukázky z různých seriálů, většinou dva nebo tři díly. Tuto přehlídku nejlepší současné tvorby doplnily tři přednášky o Japonsku, jeho kinematografii a také návod, jak si sám doma vyrobit pravé japonské anime. Současně zde byl uveřejněn první český anime film. Na rozdíl od klasiky jako Pane, pojďte si hrát a Bob a Bobek, vychází anime z japonského komiksu zvaného manga. (se stejnojmenným ovocem to má společnou pouze velikost očí ženských postav.) Tento krátký desetiminutový filmeček vzbudil větší ohlasy než profesionální tituly a jeho autor se zde dokonce přiznal, že do pěti let ovládne svět.

Asi v 18 hodin se dostavila zmíněná kulturní atašé. Byla velmi nenápadná, protože si jí většina diváků vůbec nevšimla.

Vrcholem sobotního programu byla česká premiéra filmu Ghost in the shell: innoncence. Grafické zpracování a kouzelnost prostředí doslova vyrážely dech.

Po skončení filmu následoval přesun do Buďánky. Bylo to velké dobrodružství nejen pro ty v podroušeném stavu. Jelikož se nikomu nechtělo čekat 20 minut na autobus 112, vzali jsme to přes most. Ani mříží zatarasený chodník nebo chybějící zábradlí u 5 metrů vysokého výstupu na most nás nemohly zadržet. Pěšky jsme došli až ke stanici metra Nádraží Holešovice, kde jsem výpravu i con opustil.

Prvního ročníku Akiconu se zúčastnilo na 130 lidí, a všichni byli spokojeni. Bylo to díky dobře vybranému programu i díky bezchybné organizaci. Přeji Akiconu mnoho štěstí a těším se na další ročníky.( A další odznaky.)

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: Článekcorra1-. -1. 2004, 13: 1
   Re: ČlánekMuted1-. -1. 2004, 14: 0
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006