O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Intimní pohled do Austrálie

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 13. 11. 2004

Ve čtvrtek ve vinném sklepu Monarch pokřtil honorární konzul Austrálie Petr Vodvářka již druhou knihu o Austrálii cestovatele a fotografa Vlastimila Tichého.

Podle názvů knih by se zdálo, že Tichý teprve na podruhé objevil duši pátého kontinentu. (A to ji už navštívil třikrát!) Po první knížce s názvem „Austrálie – skrz naskrz zemí nekonečna“ totiž přichází s „Austrálií – (do) duše kontinentu. Ve skutečnosti je to člověk Austrálií přímo posedlý. Jak sám přiznává, po ty tři roky a deset dnů, co k protinožcům nezavítal, neuplynul ani jeden den, aby na ni alespoň nevzpomínal.

Ostatně v ledaskterém časopise o cestování a pro cestovatele již o Austrálii publikoval a patří k velmi váženým a čteným spolutvůrcům.

I tentokrát den po dni, kilometr po kilometru popisuje své mnohatisícimílové putování pro nás ještě stále dosti exotickým kontinentem. Projevuje se jako citlivý pozorovatel neznámého života, zuřivý fotograf i jako typicky „český“ kritik téměř všeho s čím se setkává. Ale mnohdy tím spíš maskuje svůj hluboký obdiv a lásku k zemi, která skrývá snad všechno, co si jen lidé umějí představit.

Čím je však kniha skutečně pozoruhodná, to je závěrečný oddíl, který je jakousi kuchařkou pro ty, co se do Austrálie chystají. Tichý našel v textu dost netradičně místo pro konkrétní rady turistům-cestovatelům o studiu a pracovních možnostech, cestovatelské tipy i rady čím a jak cestovat. Nechybí ani praktické informace o důležitých adresách, vízové povinnosti apod. Ale i ten, kdo hodlá „cestovat“ jen v papučích u rozehřátých kamen, se s chutí do řádků začte. Jedinou škodou je malá pozornost, kterou autor a vydavatel v jedné osobě věnoval jazykové úpravě.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006