O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Koncert Stinga - Hlava na hlavě

autor : Lexa , vydáno : 13. 11. 2004

Po absolvování nekonečné cestě tramvají, jejíž kapacita počtu míst ke stání byla znatelně převýšena, jsem se dostal před T-Mobile Arénu takzvaně na poslední chvíli. Značný počet návštěvníků koncertu se přesto v neorganizovaných frontách mačkal stále ještě venku. Několik dealerů z černého trhu se mi pokusilo vnutit lístky. Neuspěli, neboť lupen na Stinga jsem již pevně držel v ruce a snažil se vplout mezi davy fanoušků směřujících dovnitř…

Stržen proudem pohybující se masy lidí jsem se brzy ocitl u vchodu. Bylo právě osm hodin a nad vstupy do Arény náhle zhasla světla. Mezi všemi zavládla panika a snahy všech protlačit se dovnitř velice zesílily. Většina lidí si zhasnutí interpretovala jako počátek konce vpouštění dalších návštěvníků. Jestli byla skutečně v tu chvíli kapacita T-Mobile Arény překročena jako v oné tramvaji, to nevím, protože tou dobou jsem již byl naštěstí uvnitř a prodíral se mezi lidmi v hale…

Předkapela Čechomor to již na pódiu dávno rozjížděla. Ve chvílích pokusů zahlédnut postavy na pódiu si citelně uvědomíte vlastní velikost. A pokud nedosahujete minimálně 183,5 cm (nebo jste se nedostali do prvních řad), je to věřte spíše bolestné zjištění. Váš výhled je totiž v první řadě plný siluet účesů stovek lidí před vámi. Apeluji proto na všechny vysoké jedince, aby si pro příště všichni vždy hlídali obdobně vysoké návštěvníky a snažili se pak být od sebe navzájem co nejdál. V případě arogantní kumulace několika takovýchto jedinců totiž vznikne neproniknutelná optická hradba pro všechny lidi za nimi.

Snažil jsem se tedy najít místo, ze kterého by bylo vidět přes všechny ty hlavy co nejlíp. A když sem konečně jedno takové nalezl, kdosi mi zklepal rukou na rameno, ať se prý okamžitě klidím, že přeze mne nevidí. Že si prý tohle místo schválně udělal pro sebe. Usmál jsem se absurdní myšlence jak manipuluje s vyčuhujícími hlavami metry a metry před sebou a raději si stoupl za něj. Nedalo mi to ho tak trochu obtěžovat nadbytečným kašláním, smrkáním a po každé písničce Čechomoru i velmi hlasitým tleskáním…

Asi ve třičtvrtě na devět se Čechomor rozloučil a já si vyhledal příhodnější místo. Člověk, jenž byl majitelem hlavy značně bránící výhledu všech menších lidí za ním, byl naštěstí na koncertě s přítelkyní, ke které se nestále skláněl v rámci jejich vzájemného prozkoumávání ústních dutin:-)

Napětí i nervozita fanoušků pochopitelně rostly. vtom zhasla všechna světla a po úvodní vizuální projekci začal Sting, vlastním jménem Gordon Matthew Sumner, zpívat píseň A Thousand Years Lyrics. Trojdílné plátno v pozadí nebylo využíváno (až na jednu výjimku) k paralelnímu zvětšenému promítání hrajících muzikantů, ale k různorodému obrazovému doprovodu k jednotlivým písním. Po poněkud tvrdším a rockovějším začátku následovala poklidnější fáze jeho kytarovek, kdy se doprovodná kapela (zajrnující mimojiné dvoje bicí a klasické tančící černošky - vokálistky) odmlčela.

Pak přešel k několika velkým hitům (ještě z doby The Police) a celý koncert nakonec završil písní Roxanne. Ačkoliv je to hodně silná skladba, atmosféra koncertu paradoxně v této chvíli ztratila na svém náboji. Bylo to způsobeno tím, že jednotliví muzikanti (včetně Stinga) během Roxanne různě hudebně improvizovali a předváděli se (a v tuto chvíli došlo i na onu zmińovanou promítací výjimku).

Publikum se nenechalo ošidit a Stinga si vytleskalo zpět. Ten dal k dobru další tři své hity (včetně Desert Rose, ve které sám odzpíval i všechny arabské party). Fanouškům to však stále nestačilo a tak si Stinga přivolali ještě jednou. Ten se nenechal dlouho pobízet a zopakoval svou úvodní A Thousand Years Lyrics…

Tak skončil pražský koncert Stingova turné Sacred Love - no a rozloučil se slovy: "Good night and see you again!"

Autor je zástupcem šéfredaktora O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006