O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Zuby údajně ovlivňují paměť

autor : PlusPress , vydáno : 13. 11. 2004

Lidé by se měli mít na pozoru, pokud jim chce zubař vytrhnout zub. S každým vytrhnutým zubem se totiž snižuje také kapacita paměti, tvrdí jeden z autorů nové švédské studie, profesor Jan Bergdahl z Umeaa University.

"Zuby jsou jednou z nejdůležitějších věcí pro naši paměť," uvedl profesor Bergdahl, který během šestadvaceti let podrobil výzkumu stovky dospělých osob se zuby i bezzubých.

"Když člověk přijde o zuby, zhorší se také jeho paměť," konstatoval a dodal, že se mu a jeho kolegům podařilo u lidí prokázat zjištění japonských odborníků, kteří vztah mezi zuby a pamětí zkoumali u opic a králíků.

"U zvířat bylo totiž zjištěno, že vytržení zubu zpřetrhá nervy vedoucí do mozku," vysvětlil profesor Bergdahl.

"Nám se zatím podařilo zjistit, že s ubývajícími zuby v ústech se člověku snižuje kapacita paměti. Proč tomu tak je, to bychom se rádi dozvěděli prostřednictvím dalších studií. Pokusíme se také zjistit, zda paměť ovlivňuje také kažení zubů nebo naopak zubní implantáty," prozradil své další plány.

Odborníci věří, že jejich studie zaujme Švédy natolik, že zlepší své návyky v oblasti zubní hygieny.

Měli bychom si vytržení zubu dvakrát rozmyslet, protože nám tento zákrok opravdu může způsobit problémy. Je potřeba o své zuby více dbát," dodal profesor Jan Bergdahl.

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
To je něco.Nedůvěřivý8-. -0. 2005, 06: 2
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006