O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Móda v čističce

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 14. 11. 2004

Projekt Crossroad for Ideas – Kde nápady nezapadnou – skončil v pátek 12. listopadu v bývalé čistírně odpadních vod v pražských Dejvicích. Nečistilo se, ale předváděla móda pro příští rok.

Fantastické a inspirativní prostory bývalého sanitárního zařízení již zažily řadu festivalů a performancí. Přehlídkové molo se v nich však (alespoň podle mých informací) objevilo poprvé. Britská rada a Britské velvyslanectví na něm příznačně zakončily setkávání mladých talentovaných lidí ze Spojeného království a osmi středoevropských zemí, které v květnu vstoupily do Evropské unie. Móda je tématem zajímajícím všechny stejně.

Manekýnky nejdříve vpochodovaly do bývalé strojní haly v modelech tokijské rodačky žijící a tvořící v Londýně i v Tokiu Miki Fukai. Světlé modely ze všech možných materiálů vnáší do dámské módy hravost a vtip, ale zároveň si stále udržuje svoji ženskost. Fukai experimentuje s materiály, především s pleteninami, které ručně barví a dosahuje tak velice zajímavých barevných kontrastů. Převažují světlé odstíny béžové a khaki, z materiálů pak jednoznačně vede bělený denim.

Denisa Nová, druhá návrhářka, kterou večer představil, se už na české módní scéně zabydlela. Její značku DNB charakterizuje stylová čistota a nadčasovost. Modely jsou jednoznačně futuristické, vždy důmyslně promyšlené na detail. Kolekce vznikla intuitivně a zdánlivě bez konceptu. Je oslavou vnímavé křehké ženy, která je zároveň i ženou sebevědomou a inteligentní. Zvláště zajímavé je používání jakýchsi „přileb“ z průsvitného plastu, které umožňují tu nejfantastičtější (a přitom jednoduchou) úpravu účesu.

Třetím atelierem večera bylo studio Preen, Thornton a Bregazzi. Jedna z nejoblíbenějších londýnských značek. Byla také jediná, která předvedla i modely pro muže. Nová kolekce jakoby upustila od teatrálního stylu, který byl pro Preen typický, a naopak se soustřeďuje na moderní, uhlazenou linii. Dominantními znaky jsou volánovité minisukně, pytlovité kalhoty, bílé bavlněné košile bez rukávů s nadměrnými límci (které navozují dráždivý pocit nezapnuté halenky) a na večer černé koktejlky těsně nad kolena, zakončené bohatými volány a zdobené červenými motivy.

Poměrně neformální večer, který se protáhl hudebním vystoupením, byl zdařilou tečkou za zdařilým projektem.

Jen na okraj – móda příštího roku (alespoň podle těchto tří návrhářů) příliš nepočítá s nošením spodního prádla…

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006