O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Rána do srdce aneb Jak se dřív pohřbívalo

autor : Compress , vydáno : 14. 11. 2004

Vídeňská muzea a galerie lákají návštěvníky z celého světa. Pro ty, které více než otázky života vezdejšího zajímají věci po tomto životě následující, je určeno vídeňské Muzeum pohřebnictví.

Při komentovaných prohlídkách jsou návštěvníci muzea zasvěcováni do spletité historie pohřbívání v Rakousku. Zvláštní důraz přitom muzeum klade na zobrazení proměn pohřbívacích zvyků a rituálů v souvislosti se změnami života společnosti jako takové. Mezi obvyklé zvyky přelomu 19. a 20. století patřilo například to, že lékaři udíleli mrtvým rány do srdce. Činili tak na přání mnoha lidí, kteří chtěli být po smrti pro jistotu „lékařsky“ probodnuti, aby bylo možné s naprostou jistotou vyloučit možnost pohřbení zaživa. Lékaři k tomu používali krátkou dýku zvanou stilet, která je samozřejmě v muzeu k vidění spolu s mnoha dalšími zajímavými exponáty.

Muzeum bylo založeno již v roce 1967. Dnes je jeho součástí též knihovna a archiv s téměř 3000 svazky. Kromě expozice je v muzeu i obchod se suvenýry, kde si lze zakoupit knihy o historii hřbitovů, pohledy, videa, ale také modely pohřebních vozů a rakví či miniaturní hřbitov jako stavebnici.

Muzeum pohřebnictví (Bestattungsmuseum) sídlí v Goldegasse 19 ve 4. vídeňském obvodu. Otevřeno je v pracovní dny od 12 do 15 hodin, vstup je volný. V případě zájmu o prohlídku je zapotřebí předběžné telefonické domluvy na tel. čísle 0043 1 501 95/0

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006