O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Řecká kuchyně od řeckých zpěvaček - fotoreportáž

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 15. 11. 2004

V prodejních halách Luxoru na Václavském náměstí se odehrál ve středu 9.11.2004 křest již 3.vydání knihy Řecká kuchyně, jejíž autorkou je jedna z našich populárních zpěvaček řeckého původu Martha Elefleriadu. Příjemnou atmosféru dotvářel lahodný zpěv sester Marthy a Teny „Jak krásně voní plody citroníku“, ochutnávka řeckých vín a oliv a přítomnost bratrů Töpferových (herec Tomáš a Pavel, vlastníci restaurace „U Kalicha“ a přívrženci staročeské kuchyně).

Prodejní hala Luxoru - foto V.Kotěšovec

Zájem o řecké kuchařské umění zachycené Marthou v mnoha receptech na 140 stránkách vydání je jistě zasloužený. Historie řecké kuchyně nás ohromuje již od 5.století před naším letopočtem. Autorka v uvítací řeči ocitovala pravdu Atheneovu (Řeka z přelomu 2. a 3. století n.l.): „Můžeme se obejít bez poezie, bez muziky i bez umění, můžeme žít bez svědomí i bez srdce, obejdeme se i bez přátel, ba můžeme být i bez knih, ale civilizovaný člověk nemůže žít bez kuchařů“.

Křest knihy Řecká kuchyně - foto V.Kotěšovec

I v Čechách existuje podobné přísloví: „Láska prochází žaludkem.“ Vývoj kulinářství byl nepochybně ovlivněn teplejším podnebím v Řecku. Vliv tropického podnebí na vegetaci a faunu ovlivnil i potřeby v jídle. Česká strava je energeticky vydatnější. Nesprávná životospráva může proto častěji spolupůsobit při vzniku závažných onemocnění ve srovnání se zdravějším řeckým stravováním. Jídla jsou lehčí, bohatší na zeleninu, citrusové plody, ryby a přímořské ptactvo, ovčí sýry a přírodní koření. Téměř v každém jídle nalezneme citrónovou šťávu, olivový olej, rozmarýn, víno, mátu, tymián nebo rajská jablíčka.

Martha a Tena a bratři Töpferové - foto V.Kotěšovec

Autorka oprávněně vyzdvihuje dávnou znalost oregana, léčivé máty, bobkového listu, kopru a parfémovaných vín. Připomíná význam obřadu, s jakým Řekové přistupovali a přistupují i dnes k jídelnímu aktu. Labužníci, toužící ovládat čarovné stolování by si neměli nechat uniknout taje Thallasina, Jaurti, Pilafia, Pasticio, Kynigia, Tzaziki, Kebab a mnoha dalších kouzel, nashromážděných v knize.

Tena a Martha zpívají - foto V.Kotěšovec

Těm, kteří se rádi odříkají stolního radování, lze vřele doporučit pomyslný výlet do Řecka - do Mánesu v Praze dne 27.listopadu od 20 hodin na koncert Marthy, Teny a jejich řeckých kolegů, muzikantů. Ladící, barevný, měkký a emotivní náboj jejich hlasů vystihuje typické přátelství, volnost a přirozenost s jakou se u Řeků setkáváme při návštěvě balkánských teplých krajů.

Martha Elefleriadu a Tomáš Töpfer - foto V.Kotěšovec vlevo Pavel Töpfer - foto V.Kotěšovec Martha podepisuje svoji knihu - foto V.Kotěšovec Fronta je dlouhá… - foto V.Kotěšovec # Kniha na pultech - foto V.Kotěšovec

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006