O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Sametové vzpomínání

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 17. 11. 2004

Je to patnáct let. Mnozí si ještě na tu dobu přesně pamatují. Jiní ani nevědí, co se vlastně tehdy stalo. A jsou i tací, kteří si pamatovat nechtějí. Všichni by se měli zastavit v kapli sv. Jana Nepomuckého na Jungmannově náměstí.

Možná ty fotografie nám, pamětníkům, budou připadat obyčejné. Těm mladší tuctové. Mnohokrát jsme některé z nich už viděli na stránkách novin a časopisů. Mnohé uvidíme i letos. A přece stojí za prohlédnutí a zavzpomínání na dobu, kdy se jako padající listí sypal krutý komunistický režim.

Dnes se mnohým ta doba zdá směšná a kroutí hlavou nad absurditou vyprávěných historek. Ale právě 85 fotografií v kapli sv. Jana Nepomuckého dává nahlédnout do chvil, kdy se proti lidem toužícím po svobodě napřahovala vodní děla, „mlátičky“ v bílých přilbách Pohotovostního sboru VB dosyta řádily dlouhými bílými pendreky a kolem postávali nenápadní, klidně pokuřující „občané“ – příslušníci Státní bezpečnosti. Najdeme i fotografii, která se nejvíc líbí Pavlu Landovskému, který výstavu zahajoval: kdy se horda policistů vrhá na jednoho jediného ležícího intelektuála.

Výstava nese název „Listopad 1989 – přelomový okamžik našich dějin objektivem českých fotografů“. Z nepřeberného množství snímků se dostalo bohužel jen na některé. Ale i tak stojí za to. Pocházejí totiž z dílen takových zvučných jmen, jako Pavel Štecha, Radek Bajgar, Radovan Birgus či Karel Cudlín.

Je to jedna z mála výstav, která není určena pro fajnšmekry věnující se umění. Nejde o hledání skrytých významů, složitých idejí a kompozic. V reportážní zkratce si každý z nás může připomenout nedávnou minulost, jíž byl sám součástí. Zastavit se na chvíli v tichu výstavní síně a zamyslet se nad tím, co všechno se za pouhých patnáct let u nás změnilo k lepšímu, prospěje každému. A zvláště voličům komunistické strany.

Výstavu najdou od 16. prosince 2004 do 2. ledna 2005 v kapli sv. Jana Nepomuckého v areálu kláštera Františkánů na Jungmannově náměstí v Praze.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006