O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Lyžařům k osvěžení paměti

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 19. 11. 2004

Na vrcholky hor se snáší sníh a kdekdo už plánuje, jak vyrazí letos poprvé na lyže. Ale neškodí připomenout pár rad, jak si na horách uchovat zdraví a celé údy.

Na začátku by měla být jednoduchá úvaha: Co od návštěvy hor vlastně očekávám? Nenáročný pohyb čili procházky, základní seznámení s horskou přírodou, sportovní pobyt spojený s běžeckým lyžováním nebo hoblování kopce na sjezdovce? Podle toho je třeba volit místo pobytu. (Pokud vede cesta do vlastní chalupy, otázka samozřejmě odpadá.)

Pokud připustíme, že je naše fyzická zdatnost spíš na nižší úrovni, měli bychom si vybrat horské prostředí s menší náročností pohybu, s dobrým zázemím společenského života a s možností rychlé dostupnosti služeb zdravotních zařízení a ostatního městského servisu. Jednou z typických oblastí pro tyto pobyty jsou u nás Jizerské hory.

Běhání či spíše důstojnou chůzi na běžkách můžeme provozovat na více místech. Musíme se rozhodnout, zda se nám jedná o lyžařskou turistiku spojenou s volným pohybem. Takový pobyt vyžaduje poměrně vyrovnaný kolektiv s podobnou výkonností. Protože půjde o náročnější túry, je nutné dodržet minimální počet tří účastníků kvůli možnosti vzájemné pomoci. V takovémto případě si vybereme horské prostředí v oblastech s menším osídlením a sporadickou úpravou běžeckých stop. Jedním z takových našich nejvhodnějším pohoří je oblast Šumavy, ale i Českomoravské vysočiny.

Sportovní běh na lyžích zase vyžaduje dobře upravené stopy. Velká část našich běžeckých magistrál je zajištěna i potřebným servisem občerstvení a ostatních služeb. Již tradičně je možné doporučit Jizerské hory, odkud je napojení na naše největší pohoří Krkonoše.

Sjezdové lyžování má dlouhou tradici a úroveň zimních středisek se každoročně zvyšuje. V Čechách máme sjezdařská střediska vhodná pro lyžaře začátečníky, střediska pro rodinné lyžování, pro sportovní i závodní úroveň. Rozhodující je lyžařský um jednotlivce, zda je vhodné vyhlášené středisko s nejvyšší náročností. Zimní střediska se liší i podle finanční náročnosti. I proto je dobré rozhodnout se pro správnou oblast, která splní očekávání.

A pak pár otázek ryze osobních: Jsem připraven na zvýšenou námahu v náročném horském prostředí?

Jaký je můj zdravotní stav? Kdy jsem byl naposledy na preventivní prohlídce u lékaře? Jsem opravdu technicky a fyzicky připraven na sportovní výkony? A co když se něco stane? Jsem pojištěn pro případ úrazu?

Horská služba doporučuje zásady, které umožní i v případě nepříjemných situací dobrou orientaci a řešení všech nepříjemností, se kterými se na horách lze setkat. Připomeňme alespoň základní pravidla bezpečného pohybu v horském terénu:

1. Zvolený výkon vždy podmiňujte svojí technickou a fyzickou připraveností – nezapomínejte na momentální zdravotní indispozice.

2. Vždy se informujte o vybrané túře u zkušenějších osob nebo na Horské službě.

3. Pro celodenní túry vždy dodržujte minimální počet tří osob. Plán své túry sdělte někomu, kdo by vás první pohřešoval (ubytovatel, příbuzný apod.).

4. V případě nehody neprodleně informujte Horskou službu.

5. Při návštěvě hor si zaznamenejte pohotovostní číslo Horské služby dané oblasti. Nezapomeňte, že pro přivolání první pomoci můžete použít i bezplatné linky 155 či 112.

6. Respektujte značení, informační systém, rady a příkazy Horské služby.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006