O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Ve čtvrtek můžete do světa

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 21. 11. 2004

A nemusíte přitom opustit Prahu. V Botanické zahradě hl. města Prahy probíhá cyklus přednášek zaměřených na cestování, botaniku, ekologii a přírodní zajímavosti celého světa.

Přednáškový cyklus si už pravidelní návštěvníci botanické zahrady oblíbili a jistě potěší i další posluchače. S přírodou, životem lidí, krásou krajiny a jejími zajímavostmi jsou návštěvníci seznamováni přístupnou formou, protože není cílem zahrnovat je přílišnou odbornou tématikou ani množstvím latinských názvů, ale vzbudit zájem o cestování a poznávání cizích zemí. V zimním období je příjemné přenést se pomocí fotografií, projekce a povídání do teplých krajin, nebo se šálkem lahodného čaje z dalekých zemí poslouchat příhody a vyprávění z oblastí za polárním kruhem.

Přednášky se konají každý čtvrtek od 17.30 ve výstavní místnosti botanické zahrady, Nádvorní 134 v Praze 7 Tróji. Vstupné je 20,- Kč. Hovořit se bude o severovýchodním Turecku (25. 11., ing. Eduard Chvosta), o výpravách za polární kruh (2. 12., ing. Miroslav Jakeš), povídání o cestě po jižní Číně a Vietnamu (9. 12., Mgr. Jana Arcimovičová) či o podzimu v anglických zahradách (16. 12., ing. Ondřej Fous). Přednášky budou pokračovat koncem ledna 2005 a celý cyklus skončí 18. března.

Ale i venkovní expoziční plochy Botanické zahrady jsou v zimním období otevřeny. Do konce roku 2004 je možné je navštívit od úterý do neděle, vždy od 9.00 do 16.00 hodin. Stejně tak i tropický expoziční skleník Fata Morgana. Zahrada je krásná i na podzim a v zimě.

Vstup do venkovních expozic mírného pásma je zdarma. Vstupné do skleníku Fata Morgana je 90 Kč pro dospělého, děti, senioři a studenti platí 45 Kč. Průvodce po skleníku je možné si objednat předem, na telefonu 603 582 191. Průvodcovská služba v českém jazyce se platí za 1 hodinu 250 Kč, v cizím jazyce 500 Kč. Psi ovšem do skleníku nesmějí, do vnějších expozic jen na vodítku.

Dopravní situace v Tróji je velice složitá, proto je lepší přijet MHD. Jezdí sem tramvaje č. 17 a 14, nebo autobus č. 112. Pokud už pojedete automobilem, zaparkujte u sídliště Bohnice K Pazderkám, odkud je cesta do botanické zahrady dobře značena.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006