O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Národní jinak

autor : Tomáš Pánek , vydáno : 22. 11. 2004

Akce Národní byla vzpomínkou na tehdejší celospolečenskou náladu, na komunismus tehdy a díky odpolednímu projevu předsedy KSČM Miroslava Grebeníčka také na jeho dnešní nepříliš změněnou tvář. Je důležité připomenout, že během uměleckých vystoupení procházel přes Národní třídu studentský průvod kopírující trasu ze 17. listopadu 1989

17. listopad 1989

V těchto dnech si připomínáme již 15. výročí „pádu komunismu" v naší vlasti. Je dobře, že si ve větší míře, než tomu bylo v předcházejících letech, uvědomujeme, že jeho pád, zapříčiněný revolučními událostmi v okolních „zpřátelených zemích" a hlavně umožněný změnou politiky Gorbačovova SSSR, nebyl zároveň samozřejmým koncem vlivu těch, kteří ho po dlouhá léta budovali. Je také dobře, že se dnes na veřejnost dostávají fakta potvrzující přerod tehdejší politické špičky v dnešní špičku ekonomickou, že dochází k prošetřování lustračních procesů, které svou nedokonalostí umožnily, aby nám i nadále vládli někteří angažovaní soudruzi. Je nutné, abychom přijali fakt, že sovětský socialismus zasáhl naší zemi jako rakovina a jen velmi těžko se z jejích orgánů odstraňuje nedestruktivní cestou. Zároveň je důležité, abychom nepropadli skepsi a snažili se například svým hlasem ve volbách tuto situaci aktivně změnit.

17. listopad 1989 nelze chápat jako náhodnou událost, nýbrž jako událost umožněnou politickou situací ve světě. Musíme ho chápat jako vyvrcholení procesů probíhajících v Československu již několik měsíců. Je nezbytné ale také neubírat zásluhu všem lidem dobré vůle, kteří tehdy vyšli do ulic s holýma rukama a s otevřeným srdcem a svým upřímně poctivým jednáním neumožnili ostřejší zásah složek státní bezpečnosti. Režim tehdy jistě věděl, že bude velmi obtížné prosadit totalitní izolaci ve svobodné Evropě a přijal nabízenou cestu mírového řešení celé situace. Proto je pro mě 17. listopad svátek lidskosti, dobré vůle a svobody, ale zároveň také zdvižený prst varující před lhostejností a pasivitou, která by mohla způsobit komunistické metastáze v naší zemi. Na závěr použiji hesla, které nesli letos při vzpomínkovém průvodu vysokoškolští studenti: „Zapomeneme- li na historii, jsme odsouzeni prožít ji znovu."

17. listopad 2004

Z důvodů, které jsem uvedl v textu věnovanému 17. listopadu 1989, je myslím parné, proč jsem byl potěšen akcí Národní jinak, která měla za cíl připomenout, co se tehdy na Národní třídě stalo (střet studentů s policií za účasti provokatérů StB pod vedením Ludvíka Zifčáka, kterému se jen díky umírněnosti protestujících nepodařilo nastartovat masakr). Akce Národní jinak byla zároveň vzpomínkou na tehdejší celospolečenskou náladu, na komunismus tehdy a díky odpolednímu projevu předsedy KSČM Miroslava Grebeníčka také na jeho dnešní nepříliš změněnou tvář. Je důležité připomenout, že během uměleckých vystoupení procházel přes Národní třídu studentský průvod kopírující trasu ze 17. listopadu 1989 (Albertov- Vyšehradská- Národní- Spálená- Václavské náměstí).

Účinkující a hosté Národní jinak

Kolem 17:15 začalo setkání vystoupením skupiny Žlutý pes, následovalo vystoupení písničkářů Pavla Půty a Andy Seidla, v 18:00 začíná přímý přenos na ČT2, Půta se Seidlem reprodukují písně Karla Kryla. Na hlavním pódiu potom vystupuje Aleš Brichta, během jeho vystoupení promluvil i pražský primátor Pavel Bém a britský ministr pro Evropu. Během večera jsou promítány předtočené rozhovory s Václavem Havlem, Martou Kubišovou a Janem Krylem, kteří se bohužel osobně nedostavili. Byl představen také dokument Jak nás viděl svět. Celému večeru dodal slavnostní ráz také krátký projev prezidenta republiky, který následně odchází zapálit svíčky na místě studentsko- policejního střetu.

Během večera vystoupili ještě písničkáři Paleček s Janíkem, skupina Čechomor a legendární Pepa Nos. Z jeho vystoupení cituji alespoň kratičký úryvek textu z písničky unsere groβ Bruder, která dokazuje, že Nos je stále aktuální a přes svou humornost je i nesmírně trefný: „Můžete klidně spát, nic se nemůže stát- Starej Grebeníček, křivá huba und ein Bilboard upřímný ksicht."

Akce se konala pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy za přispění agentury Smart- team.

Doufám, že se dočkáme i pokračování této úžasné akce a že si sem příště přijde připomenout Den boje za svobodu a demokracii více lidí. Sledovat Národní jinak v televizi je sice pohodlné, nicméně atmosféra na místě se nedá přes obrazovku ani přiblížit.

Foto: Václav Kotěšovec

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: ČlánekAlík1-. -1. 2004, 22: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006