O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Slečna závist

autor : Martina Antošová , vydáno : 22. 11. 2004

Je všude kolem nás. Bohužel, ačkoliv komunistická éra padla. Za ní si tak lidé mohli závidět džíny z tuzexu, ale jinak jako by tahle ošklivá teta ani neexistovala. Samozřejmě, že to bylo dané faktem ideologie komunismu, který hlásal rovnocennost pro všechny. Režim si pro většinu populace vymyslel stejný systém, nikdo se neměl mít lépe ani hůře.

Jak to bylo ve skutečnosti je jiná otázka. Ale právě tento názor se zarytě vštípil do českých dubových hlav a co víc, zůstal u většiny z nich i po pádu železné opony.

Základní charakteristikou kapitalismu je volný trh a veškerá směna na něm. Že lidé v České republice přes všechny ty zvraty, korupce, politické aféry a tunelování kritizují některé „podnikatele“ a jejich pochybně nabyté prostředky, by mě ani tolik nepřekvapovalo. Zejména u těch starších, než je naše generace. Jenže fenomén kritiky se velice slušně přeměňuje do škaredé slečny závisti, která ráda flirtuje bohužel i s naší generací. Jen se podívejte kolem sebe, kolik vašich kamarádů vám opravdu něco přeje. Pět? Dva? Jeden? A teď to porovnejte se všemi těmi lidmi, které vás znají a stále vám něco závidí. Možná to ještě nevidíte. Začněte počítat se mnou. Umíte tři jazyky? Jste všestranně nadaní? Často cestujete? Stíháte chodit do školy, do práce i na večírky a věnovat se dobrovolnickým akcím? Jste oblíbení?

Můžete si být jisti, že vás minimálně jeden člověk nemá rád. Jen proto, že děláte více věcí než on. Jen proto, že vám to tak šťastná náhoda přisoudila. Jen proto, že jste schopni zvednout zadek a dostat se k té a té aktivitě. On prostě závidí. A bude na vás házet špínu. A bude vám ubližovat. Možná se to nikdy nedozvíte, možná vám to ale přímo vpálí do očí. Od cizího to bolet nebude. Ale pokud to bude člověk, o kterém si myslíte, že je váš kamarád…Au!

Kde že to žijeme? Proč je typická česká vlastnost závist? Jsme v tom vychováváni? Máme stagnovat v našich ambicích jen proto, abychom náhodou nevyčnívali z davu? Aby nám ostatní neměli co závidět? A jak dlouho, proboha, to ještě budeme trpět?

Závist rychle infikuje oslabený organismus. Lék existuje, ale nedá se koupit. Musíme si ho vytvářet sami…

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Závist v rodiněSiSi7-. -0. 2005, 07: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006