O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Extrémní divadlo

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 23. 11. 2004

V Praze neexistuje prakticky od šedesátých let typické nové generační divadlo, které známe v podobě Semaforu či Šimka a Grossmana. A už vůbec ne pak divadlo, kam by bez problémů mohli zajít rodiče s dětmi a nenudili se.

O něco podobného se v roce 1999 začal pokoušet herec Ypsilonky Martin Jirouš. Principál a autor nejdřív napsal svoji prvotinu pro starší herečky v důchodovém věku, aby si mohly ještě zahrát… Chtěl oslovit profesorky hlasové výchovy a s nimi černou satirickou komedii uvést v některém pražském divadle. Pak ho ale napadlo naopak se obrátit na studentky herectví a absolventa Konzervatoře Jiřího Ployhara. Soubor našel azyl v KC Novodvorská. Jenomže během rekonstrukce objektu. Zkoušelo se za zvuků sbíječek na zaprášeném jevišti a díky těmto extrémním podmínkám dostalo divadlo i název.

Od začátku bylo zřejmé, že půjde o „extrém“ úplně ve všem – obsazení se několikrát měnilo, mladé herečky se psychicky hroutily a skládaly Janoušovi „drsné role starých dam“ k nohám, před premiérou „Milady“ představitelka titulní úlohy Karolina Kaiserová vážně onemocněla. Premiéra se nakonec konala až na podzim 1999 v Řetízku na DAMU a slavnostní premiéra v dubnu 2000 v Branickém divadle. Během pokračující rekonstrukce KCN se hrálo v Damúze v Řetězové ulici a v Akcentu na Smíchově. Dnes má stálou scénu v KCN.

V roce 2000 divadlo absolvovalo s inscenací „Milada„ první zájezdy do Písku a Jablonce nad Nisou. Ve sklepě Obchodní akademie na Vinohradech intenzivně zkoušelo „Prázdninové iluze“, které slavnostně uvedlo před Vánoci v Akcentu. Tam a v Damúze také pravidelně hrálo v roce 2001, až do března, kdy konečně skončila rekonstrukce Novodvorské. Slavnostním představením „Prázdninových iluzí“ zahájil Extrém 5. března 2001 divadelní život v této části Prahy. Následovaly další inscenace a komponované pořady, jako např. nezapomenutelný vánoční večer s Muzikou Špalíček, která se vlastně setkala s Extrémem až na jevišti, kde byla naprosto konsternována scénkou Jaroslava Hanuše a Karoliny Kaiserové „Zabíjení vánočního kapra“.

Divadlem Extrém prošla řada mladých herců. Někteří zůstali, jiní hrají v pražských divadlech. Každá inscenace je vlastně samostatným projektem, na kterém se setkává skupina vybraných herců. Prošli tudy například Ester Gerová, Michal Novotný (dnes na Vinohradech), Jitka Schneiderová (Studio-Y), Renata Rychlá (Studio-Y), Kryštof Hádek (dnes Rokoko) a další.

Na repertoáru přibyla krkonošská pohádka „Jak Trautenberk dělal Krakonošovi ducha“ a velmi se vydařil „Extrémní vánoční večer“. V roce 2002 vznikla „Naše Pobřežní hlídka“ (parodie na televizní seriál). Vše s humorem, písničkami… Bylo extrémní v zimě sehnat červené plavky…

Rok 2003 zahájili uvažováním o tradici „Extrémního vánočního večera“. „Naše Pobřežní hlídka“ se hrála na domácí scéně, zájezdech i festivalech. Objevili je další diváci, i když sídlí vlastně na periferii.

Letos se chystá derniéra „Milady“ a „Prázdninových iluzí“. Ovšem v závěru je příprava hry pro celou rodinu „Harry Lotr“ (myšácké gangstnerky na motivy oblíbeného filmu „Někdo to rád horké“, jen se bude bojovat o kus sýra). A na podzim 2005 se můžeme těšit na historický pohádkový příběh se skupinou historického šermu Bordýři.

Pokud byste chtěli Extrém vidět, máte šanci 12. 12. ve 14.00 (Harry Lotr) nebo 15. 12. v 19.30 (Naše pobřežní hlídka). Nebude to ztracený čas. Principál se snaží o skutečně profesionální scénu.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006