O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


10 tipů na skvělý dárek k Vánocům

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 24. 11. 2004

Vánoce se neúprosně blíží. Co dáte Vašim bližním pod stromeček? Stále nevíte? Bádáte kudy chodíte, ale stále jste na nic nepřišli? Nelamte si hlavu, sestavili jsme několik hezkých typů, které Vám pomohou či Vás přinejmenším alespoň nasměrují do toho správného obchodu.

Zde je malý seznam zcela neutrálních dárků, které můžete dát opravdu komukoli. Od nejlevnějších po nejdražší, s odkazy na internetové stránky, kde se o dárkách dozvíte víc nebo kde je můžete přímo objednat.

Solná lampa

Solná lampa je celkem pěkný a ne příliš drahý dárek. Lampa je zhotovena ze solných krystalů, které jsou ručně opracovávány, takže správně hádáte, že každá je originál a nikde na světě stejnou nenajdete. Dovnitř toho krystálku můžete vložit jakoukoli vonnou svíčku, takže kromě velice příjemné barevné atmosféry, kterou lampa po zhasnutí navodí, ne jen, že příjemně voní, ale zároveň působí příjemně i na naše zdraví.

Několik informací o solných lampách je celkem dobře naservírováno na www.solnelampy.cz .

Cena: od 200 Kč výše

Výhoda: Velmi příjemný dárek

Nevýhoda: Ne každý si rád posedí u solné lampy

Velmi dobrá kniha

Samozřejmě, jak jinak, knihy jsou jedním z nejčastějších dárků. S konkrétním výběrem knihy Vám ale nikdo neporadí, protože Vy sami znáte člověka, kterému knihu kupujete nejlépe!

Vsaďte klidně jak na klasiku tak na zcela nové autory. Originalitě se meze nekladou.

Nejprodávanější knihy posledních 14 dní: www.kosmas.cz/top10.asp?sk=4&q=45925

Široký výběr knih – opět s možností objednávky – najdete také na www.knihy.cz.

Cena: Od 100 Kč výše

Výhoda: Kniha potěší téměř každého čtenáře

Nevýhoda: Šance, že se nestrefíte do vkusu čtenáře

Svůj osobní hrnek

Máte svůj vlastní hrnek? NE, nemyslím ten, ze kterého pije obden jiný člen Vaší rodiny. Myslím Váš a jen Váš hrneček, který je stejně osobitý a originální jako Vy sami. No a správná otázka na závěr: Má ho ten, pro koho ještě nemáte dárek?

Cena: 200 Kč a výše

Výhoda: Vzpomene si na Váš při každém pití

Nevýhoda: Nalezení originálního hrnečku zabere roky života

Zájezd

Koho by nepotěšil zájezd za poznáním či teplem? Překvapte dotyčného například víkendovým poznávacím zájezdem do Paříže, Londýna či do jiné nádherné metropole.

Vybrat z tisíců zájezdů si můžete na www.zajezdy.cz

Cena: Od 2000 Kč výše

Výhoda: Skvělý, velice originální dárek

Nevýhoda: Poněkud dražší

Peněžní poukázka

Ano, samozřejmě, dárek už ne tak originální, za to je tak častý, že na našem seznamu nesmí chybět. Pokud jste prostě nic nevybrali nebo protože vybíráte pro osobu, pro kterou je velice těžké sehnat hezký dárek, jednoduše kupte peněžní poukázku, ať už na kosmetické, textilní či jiné výrobky.

Cena: Zcela záleží na Vás

Výhoda: Jelikož si dárek vybere sama dotyčná osoba, zaručeně se bude líbit

Nevýhoda: Daná osoba si může připadat odbytá

Let balónem, seskok padákem, bungeejumping

Pokud chcete opět zářit originalitou, můžete věnovat někomu opravdu odvážnému jednu z této pozoruhodné trojice. Pro bojácné let balónem a pro nebojácné dva adrenalinové sporty – bungee a seskok.

O letech balóny se dozvíte více na www.ballooning.cz.

Něco o těch seskokách padáky najdete např. na seskokypadakem.hyperlink.cz , cena je 1650 (včetně nutného školení).

Seznam všech legálních provozovatelů najdete na sweb.cz/bungy/index.html .

Cena: 500 – 4 000 Kč

Výhoda: To rozhodně nedostane od každého

Nevýhoda: Jste si jisti, že osoba má chuť překonávat sama sebe?

Amulet

Amulet je také jedním z dárků, které se často nedávají. Nejsou to jen duchaprázdné ozdůbky, ale každý přináší svému nositeli cosi dalšího, kreativitu, energii, úspěch, štěstí, ochranu atd. atd. Ano, samozřejmě, amulet vás nenapadl, protože jste názoru, že nic podobného nefunguje. Ale i pokud – stejně jako já – příliš nedáte na pověry, jsou amulety příjemným doplňkem vašeho krčku. A krom toho, můžete zapůsobit hezky dlouhým vyprávěním o jeho silách, historii a poslání.

Tady najdete opravdu zajímavé amulety www.magick.cz/spiral/obchod/katalog.php?token=1e8e11785bdba56921a9d4d56d74dd68&&idkat=29 a můžete si je ihned objednat.

Cena: Od 100 Kč

Výhoda: Nízká cena

Nevýhoda: Není to dárek pro každého

Předplatné

Tak, tohle je sice velice podobné řádkům o peněžní poukázce, ale nakonec sami dobře víte, že předplatné čehokoli využívá téměř každý z nás. Ať myslíme permanentku do fitness, plaveckého bazénu, sauny, předplatné oblíbeného časopisu či předplatné do divadla. No tak ten příští rok koukejte dané osobě nějakým tím předplatným zpříjemnit!

Cena: Podle druhu předplatného

Výhoda: Pokud vyberete správně, obdarovaný vám to nezapomene

Nevýhoda: Musíte vybrat správné předplatné :-)

Šachy nebo Scrable

Takové dřevěné vyřezávané šachy opravdu nejsou špatným dárkem. Nebojte se, že budete působit usedle, naopak dobře zvoleným typem provedení dokážete jak styl, tak praktičnost. Co se týká Scrablů, tak kromě toho, že rozvíjejí slovní zásobu a logiku vůbec, jsou pro několik hráčů, takže skvělý tip na rodinný dárek.

Výborný obchůdek šachů se nachází na www.oksachy.cz/cz.

Cena: od 500 Kč výše

Výhoda: Kromě stylového dárku je to dobrá společenská hra

Nevýhoda: Někdo si v dnešní době radši sedne k počítači

Vstupenka na megakoncert

Dávat k Vánocům CD s hudbou je v dnešní době tak trochu ohrané. Tak zkuste opět zazářit a čím jiným než umožnit dané osobě poslechnout si svého oblíbence LIVE. V Praze se pořádá poslední dobou tolik koncertů, že je opravdu z čeho vybírat.

Ty nejlepší koncerty najdete na www.interkoncerts.cz/uzivatel/koncerty.asp.

Cena: 900 Kč a výše

Výhoda: Skvělý zážitek

Nevýhoda: Hlavně vybrat dobrého interpreta

Nenašly jste stále žádnou inspiraci? Nebo naopak máte spousty jiných a lepších nápadů na dárky pod stromeček? Podělte se o své tipy s našimi čtenáři, využijte možnosti příspěvků pod článek či diskuzních fór.

Zdroj fotografií: Internet

Článek neobsahuje žádné placené internetové odkazy, všechny adresy jsou náhodně vybrané. Pokud najdete lepší, sem s nimi.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006