O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Vysoká škola cynismu

autor : Kristýna Bufková , vydáno : 29. 11. 2004

Nesnáším tu přetvářku okolo sebe. Na co si to ti lidi vlastně hrajou? Jirka- věčně nad vším. Tváří se, jako by dobyl svět. Anebo jako kdyby se mu dopustilo největší křivdy, byl zhrzen a zrazen životem. V osmnácti?

Přisedám k němu do lavice, chci ho něčím rozveselit. Proč se jen nemůžu dívat na smutné, otrávené a znuděné lidi? Mě přece taky nikdo nerozveseluje, když mi je nejhůř!

„Tak co, Jirko?“ Můj nejoblíbenější způsob, jak začít konverzaci. Člověk udělá první krok a přitom se moc nenadře. Zbytek zbývá na těch ostatních. Jenže, Jirka tuhle moji hru, stokrát ověřenou, asi nechápe. Jen něco zabručí a ani mu nestojím za to, aby zvedl svou hlavu z lavice. „Přišla ti návštěva,“ hučím do něj a sama se divím, kde se bere má trpělivost. Může za to opravdu povaha a chuť spasit celý svět, anebo už prostě Lenčino hučení „Já se bojim toho zítřejšího testu z matiky“ nemůžu vydržet a potřebuji změnu společnosti? Leč z bláta do louže?

„Jirko,“ zkouším to znovu, ale už je mi jasný, že nejsem vítaná. Ne že bych to nepoznala hned, ale člověk si spoustu věcí zkrátka nechce připustit. Nechce a nechce. Jde si slepě za svým a je mu jedno, co si myslí ostatní. Jenže-za čím jdu já? Jdu pobavit svýho spolužáka, kterej o to stojí asi tak jako o virus H.I.V.? Jdu ho vytrhnout z jeho apatie, z jeho věčného (pro mě už tak trapně přehnaného) pesimismu? A nejsem tady spíš ta figurka, odsuzující celý svět a všechny okolo, já? Jeho vražedný pohled (už tu hlavu konečně zvednul-zřejmě, aby už měl ode mne pokoj) mi vzápětí mé domněnky potvrdí. Taky fajn.

Všichni dokonale stejní. Výborní. Sršíme rádo by vtipnými hláškami a moudrostí. Ale kdo je ve skutečnosti vlastně kdo? Projevit jakýkoliv cit je největší slabost. Zkoušky nedávno absolvované vysoké školy cynismu- za jedna.

A jenom já propadám.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: Článeklucka2-. -1. 2004, 01: 2
pěknej článekAnita2-. -0. 2005, 17: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006