O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Co nám řekl David Copperfield

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 01. 12. 2004

Když jsem po tiskovce s Davidem Copperfieldem vypla diktafon, vůbec jsem nevěděla, co na web napíšu. Upřímně, nevím to ani teď. Tak jsem si to ulehčila. Zde najdete několik výňatků z tiskové konference, abyste si taky mohli o Davidovi udělat svůj obrázek.

Po celou tiskovou konferenci neustále vtipkoval a ke všem přítomným se choval velice přátelsky. Choval se zvláště k fotografům tak přátelsky, že to jednu přítomnou fotografku natolik udivilo, že jí to nedalo a zeptala se přímo, čím že to je, že jim nebere fotoaparáty, netrhá filmy, neschovává se a vůbec nedělá tolik těch nesmyslných blbostí, co jiné celebrity.

Takže to vezmeme popořadě, několik základních poznatků a odpovědí:

Proč si vybral za umělecké jméno právě jméno David Copperfield?

„Moje jméno je ze slavné knihy Charlese Dickense, který se mnou neměl nic společného. A já vlastně jsem to nevěděl, když jsem si to jméno zvolil .Ale teprve později jsem zjistil, že Charles Dickens, samozřejmě který napsal Davida Copperfielda, ale také Olivera Twista, a který napsal mnoho dalších knih, byl později ve svém volném čase také kouzelník.“

Copperfield a Praha

Novinářům prozradil, že v Praze nejvíc obdivuje úžasnou architekturu. Na otázku, zda-li hodlá Prahu použít v nějakém budoucím vystoupení, nás mág ujistil tím, že Prahu nechat zmizet zatím nehodlá. „Na Prahu je ohromný pohled, v Praze můžete udělat ohromné záběry a jeden můj přítel použil Prahu jako ohromné pozadí, čili je to je nádherné místo, které by se dalo takto využít, mohu o tom uvažovat, ale rozhodně nenechám Prahu zmizet. Já miluju architekturu a v Praze je ohromující architektura a je velice rozmanitá.“ Jeho fascinace Prahou ale trvala jen do té doby, než se jedna novinářka zeptala, jestli si tedy nehodlá zřídit v Praze jedno jeho sídlo, třeba pracovní. „Pokud se zamiluji do pražské dívky, tak ano.“

Copperfield a volný čas

„Samozřejmě se snažím také bavit, jak jen to je možné. Ono vytvořit nějaké nové kouzlo, vytvořit nějakou novou iluzi, to zabere dost času a ten dlouhodobý proces prostě třeba mnoholetý vytváření… já v tom nenacházím mnoho zábavy, ten konečný výsledek, ten je zábavný, ale ten závod je velice tvrdý. A pokud jde o vystoupení, já si užívám toho, když vystupuji.“

„Já si myslím, že představení samotná mě udržují fit. Kdybych ležel doma na gauči a díval se na televizi, tak moc fit nebudu. Vlastně pořádám přes 600 představení ročně.“

Jak se dostal k magii?

„Magie přišla tak nějak ke mně. Já jsem se díval na televizi, chodil jsem do knihoven a tam jsem si půjčoval knihy o kouzlení. A potom jsem si začal vymýšlet nějaké triky a když mi bylo deset let, tak jsem si sám vymýšlel kouzla a čísla. A způsobil jsem, že můj učitel zmizel a tím jsem se stal u ostatních dětí hrozně populární. A když mi bylo dvanáct, tak moje originální kouzla byla publikována v knize kouzel. A když mi bylo 16 let, tak jsem začal přednášet na Univerzitě města New Yourku. Tam byli vlastně všichni, pro které jsem přednášel, starší než já. Byl jsem tak nervózní, že jsem první den vpochodoval do špatné třídy. A začal jsem vlastně učit kouzlení v chybné třídě a oni mě nezastavili a naopak chtěli, abych pokračoval a ukázalo se, že to byla třída politologů. Myslím, že ještě teď sedí a diskutují o tom.“.

V polovině tiskovky se David zasekl, vytáhl si z kapsy nenápadně mobil, uchychtl se a řekl téměř neslyšně„Oh, podívejte…“ a koukal nehnutě na displej mobilu. „Volá mi T-Mobil!“ V sále nastal smích. „Je to velice výhodné! Mám 23 volných minut… oukej, zpátky k otázce“.

Copperfield a krása

„Já jsme vlastně vizuální umělec, takže to k show tam patří. Samozřejmě se snažím, aby scéna samotná a úprava byla velice jednoduchá, aby se lidé mohli soustředit na to kouzlo samotné. Cítím se velice zodpovědný za to, co vy jako diváci vidíte. A tam spadá všechno včetně detailů a toho pevného aranžmá. Jsem podle zvěrokruhu ve znamení panny a tím pádem jsem velice organizovaný člověk a mám veliký smysl pro detail. Takže estetika je pro mě velice důležitá.“

O show

„Moje show se týká hlavně snů. Bude se týkat toho, o čem lidé sní. Ne každý asi sní asi o takových věcech, jako nechat zmizet Sochu Svobody, to třeba zase jsou moje sny, ale mnoho lidí sní o tom, jak vyhrát v loterii nebo jiné sázkové hře. Čili to bude o tom, jak lidé mohou vyhrát v loterii. Nebo mnoho lidí sní o tom, že by rádi cestovali po světě, takže já způsobím, že nějaký člověk tam odtud zmizí a objeví se třeba na Havaji a ještě spoustu perfektních kousků bude.“

„Ano, já rozhodně věřím v nadpřirozeno. Netvrdím, že já mám nadpřirozené schopnosti, ale ty schopnosti, které mám navíc nebo více rozvinuté využívám maximálně.“

O charitě

„Moji hlavní aktivitou je program Project Magic, který asi znáte, a to je projekt, který se zabývá terapií s lidmi různých postižení, kteří se učí různá kouzla, vyrovnávají se se svým handicapem, pokoušejí se, aby se jim vrátila pohyblivost rukou a sebevědomí.. Tento projekt probíhá dvacet let a je aplikován u více než tisíce nemocných."

Pak David celkem asi třikrát zpíval ukázky svých oblíbených písní, informoval nás o svém kačerovi Webstrovi, kterého zachránili přímo z čínské restaurace, a jeho škorpiónovi Antraxovi a pověděl nám něco o jeho turné (naleznete i s recenzí na turné v příštím článku).

Závěr

Na to, že je to 49letý chlap, je celkem ve formě, i když jsem popravdě čekala trochu vyšší postavu ( je snad stejně vysoký jako já - mám nějakých 175cm!).

Celou tiskovku zpříjemňoval svými žertíky, písněmi a hláškami a prohlásil, že pokud může něco udělat zábavnější, tak proč ne.

No, celkem příjemný chlapík.

Názor si udělejte sami.

Foto: Jiří Kalanyos

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006