O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Esence Paříže: Henri Cartier –Bresson v Muzeu města Vídně

autor : Compress , vydáno : 02. 12. 2004

Jen nemnoho fotografů vytvořilo snímky, které se tak hluboko vryly do naší paměti, jako se to podařilo Henrimu Cartier-Bressonovi. Dílu tohoto proslulého Francouze, který zemřel letos 2. srpna ve věku 95 let, je v rámci prvního vídeňského Měsíce fotografie věnována výstava v Muzeu města Vídně. Pod názvem „Esence Paříže“ potrvá od 5. listopadu až do 9. ledna 2005.

Svou první Leicu si Cartier-Bresson pořídil ve svých 23 letech a od té doby jednoduše nepřestal pozorovat svět kolem sebe hledáčkem fotoaparátu. V roce 1947 spoluzaložil slavnou agenturu Magnum. Jak však dokládá vídeňská expozice, zůstávala hlavním těžištěm jeho díla Paříž, kterou Cartier-Bresson intenzivně fotografoval v letech 1929 až 1979. Řada z těchto snímků – ať už se jedná o portrét Jean-Paul Sartra, fotografie zamilovaných dvojic sedících v kavárničkách, nebo obrázek malého chlapce, který hrdě nese domů dvě láhve červeného vína – se postupem času stala svého druhu ikonami fotografie.

Výstava „Esence Paříže“ potrvá od 5. listopadu do 9. ledna 2005. Muzeum města Vídně (Wien Museum) sídlí na náměstí Karlsplatz, ve 4. vídeňském obvodu. Otevřeno je denně mimo pondělí od 9 do 18 hodin. Vstupné je 4 eura, snížené 2 eura. Další informace na internetové adrese www.wienmuseum.at.

Compress/Šárka Daňková

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006